Miłość i związki

Z czego wynika zabieganie o męską uwagę?

Z czego wynika zabieganie o męską uwagę

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Relacje damsko-męskie często układają się w dość zróżnicowany sposób. Niegdyś to mężczyzna musiał zabiegać o kobietę. Dziś mamy równouprawnienie i każdy może okazać zainteresowanie osobie, która wpadła mu w oko. Niektóre kobiety jednak ocierają się o przesadę. Z czego wynika zabieganie o męską uwagę?

Spis treści:

  1. Kobieca inicjatywa a stalking
  2. Z czego wynika zabieganie o męską uwagę?
  3. Zabieganie o męską uwagę a deficyty
  4. Brak ojca w dzieciństwie a życie w babskim świecie
  5. Brak ojca a poszukiwanie męskiej akceptacji
  6. Kompleksy kobiet a nadskakiwanie mężczyznom
  7. Dlaczego nie warto rezygnować z siebie dla faceta?

Kobieca inicjatywa a stalking

Kobieca inicjatywa nie jest niczym złym. Warto ją czasem przejawiać, aby dać drugiej osobie znać, że wpadła nam w oko i chcemy nawiązać z nią kontakt. Dzięki temu nie jesteśmy zdane na reakcję drugiej strony i to, czy prawidłowo odczyta ona wysyłane przez nas sygnały niewerbalne. Jednak niektóre kobiety w relacjach z mężczyznami przypominają stalkerki. Pomimo iż ci nie wykazują żadnego zainteresowania, one nie dają za wygraną i się naprzykrzają. To niewątpliwie postawa, od której bija desperacja, a ta zniechęca.

Z czego wynika zabieganie o męską uwagę?

Jednak nie każda kobieta zabiega wyłącznie o uwagę wybranego mężczyzny, który wpadł jej w oko. Niektóre panie bardziej cenią sobie atencję mężczyzn niż innych kobiet. Gdy na horyzoncie pojawi się facet, wszystko jedno, czy stary, czy młody, z bujnym owłosieniem na głowie, czy łysy, one robią wszystko, aby zwrócił na nie uwagę. Dla męskiej atencji są w stanie poświęcić naprawdę wiele, łącznie z zaplanowanym biegiem, weekendowym wyjazdem etc.

Zabieganie o męską uwagę a deficyty

Nietrudno się domyślić, że zabieganie o męską uwagę nie jest zdrowym zachowaniem, które zasługuje na naśladowanie. Zazwyczaj wynika bowiem z pewnych nieuświadomionych deficytów.  Jeśli zastanawiasz się, z czego wynika zabieganie o męską uwagę, które obserwujesz u swojej siostry czy przyjaciółki, przyjrzyj się jej relacji z ojcem.

Brak ojca w dzieciństwie a życie w babskim świecie

Wiele z nas wychowało się bez ojca lub ten był obecny fizycznie, ale nie emocjonalnie. Reakcja na taki stan rzeczy może być różne. Niektóre kobiety mają lepszy kontakt z matką, babką i ciotką, dlatego w dorosłym życiu lepiej czują się w babskim gronie. Unikają relacji z mężczyznami, nie czują się w nich komfortowo, nie wiedzą, o czym z nimi rozmawiać. Ich oryginalne zachowanie wynika z braku doświadczeń z ojcem. Nigdy nie były w męskim świecie i nie czują takiej potrzeby. Takie kobiety nie będą zabiegać o męską uwagę. Odnajdą swoje miejsce w babskim świecie, będą miały bogate grono przyjaciółek, które zaspokoją ich potrzeby emocjonalne.

Brak ojca a poszukiwanie męskiej akceptacji

Czasem jednak kobieta tęskni za ojcem, który nie okazywał jej należytej uwagi, ponieważ np. bardziej skupiał się na relacjach z córkami z poprzedniego małżeństwa. Cierpi ona na głód miłości i atencji ze strony facetów. W rezultacie zabiega o ich uwagę. Nierzadko robi to w niewłaściwy sposób. Za bardzo poświęca siebie i swoje sprawy, aby dogodzić mężczyznom, którzy widzą w niej tylko łatwy kąsek. Panowie potrafią wyczuć, kiedy kobieta za bardzo się stara i skrzętnie wykorzystują jej słabość.

Kompleksy kobiet a nadskakiwanie mężczyznom

Jeśli relacje z ojcem były prawidłowe, a ty nadal zastanawiasz się, z czego wynika zabieganie o męską uwagę, to może wynikać ono z kompleksów. Nie ma w tym nic oryginalnego. Im gorzej czujemy się we własnym ciele, tym bardziej chcemy zasłużyć na męską atencję, usłyszeć jakiś komplement, by choć na chwilę podreperować swoją samoocenę. Niestety, w ten sposób łatwo możemy same siebie uprzedmiotowić i zrezygnować z bycia sobą na rzecz bycia ideałem mężczyzny. Nie jest to właściwa droga. Tak naprawdę powinnyśmy same się szanować, być dla siebie dobre i doceniać swoją oryginalność.

Dlaczego nie warto rezygnować z siebie dla faceta?

Świadomość swoich mocnych stron, jak również silne oparcie w przyjaciółkach oraz w babskim świecie, skutecznie chroni nas przed chorobliwym zabieganiem o męską uwagę. Kobieta, która przejawia obie wyżej wspomniane cechy, może zrezygnować z bycia singielką, gdy na horyzoncie pojawi się ktoś wartościowy. Jeśli jednak ten nie spełnia jej oczekiwań, od razu go sobie odpuści. Nie będzie też nadskakiwać swojemu wybrankowi.

Dodaj komentarz