Kobiece dolegliwości Zdrowie

Jak wywołać okres? Gdy miesiączka się spóźnia

jak wywołać okres

Powinnaś mieć okres już  3 tygodnie temu, chodzisz podenerwowana i wściekła, ale miesiączka wciąż się nie pojawia. Jeśli wiesz, że nie jesteś w ciąży, a mimo to krwawienie menstruacyjne nie występuje, odczuwasz niepokój. Spóźniająca się miesiączka może być objawem wielu chorób i nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Jak wywołać okres? Co zrobić, gdy miesiączka się spóźnia?

Nawet organizm, który przez lata działał niczym szwajcarski zegarek, czasem się rozregulowuje, czego efektem jest spóźniający się okres.  Najgorzej, gdy spóźnionej miesiączce towarzyszy pogorszenie nastroju i silny PMS. Masz ochotę płakać i czujesz się głęboko nieszczęśliwa? A może PMS jest tak silny, że odczuwasz stany lękowe? Zespół napięcia przedmiesiączkowego potrafi uprzykrzyć życie, a jeśli miesiączka dość długo się spóźnia, możesz mieć wszystkiego dość. W takiej sytuacji najlepiej wywołać okres. Jak tego dokonać?

 

Jak wywołać okres?

Chciałabyś, żeby miesiączka w końcu przyszła. Nie, nie lubisz tracić krwi i odczuwać bólu, który towarzyszy menstruacji. Niemniej od dwóch tygodni chodzisz niczym bomba zegarowa, która może w każdej chwili wybuchnąć. Nie potrafisz wytrzymać już sama z sobą, dlatego marzysz o menstruacji. Jak wywołać okres? Najlepiej korzystając ze sprawdzonych domowych sposobów, wcześniej jednak upewnij się, że nie jest w ciąży. Niektóre metody przyśpieszające krwawienie menstruacyjne mogą zaszkodzić dziecku, które rozwija się w twoim organizmie.

Aspiryna przyśpieszy okres

Masz dość spóźniającego się okresu, a właściwie PMS, który nie pozwala ci normalnie funkcjonować? Aspiryna pomoże ci przyspieszyć okres, ponieważ wsposoby na wywołanie miesiączkiykazuje zdolność do rozrzedzania krwi. Pamiętaj jednak, żeby do wywoływania okresu podejść w sposób racjonalny. Jedna, maksymalnie dwie tabletki aspiryny wystarczą, nie jedz jej garściami, ponieważ tylko wyrządzisz krzywdę swojemu organizmowi. Aspiryna wykazuje też działanie przeciwzapalne, zatem powinna osłabić dolegliwości bólowe, które stanowią jeden z objawów PMS. Nadmiar aspiryny może jednak doprowadzić do krwawienia z nosa i obciążenia wątroby. Zatem nie przesadzaj i postępuj z umiarem.

Jak wywołać okres? Weź ciepłą kąpiel

Ciepła kąpiel, nie mylić z gorącą, która prowadzi do omdleń i poparzeń skóry, przyczynia się do rozrzedzenia krwi, co może pomóc wywołać okres, gdy ten zbyt długo się spóźnia. Opóźnienie kilkudniowe to jeszcze nie powód do niepokoju, gorzej gdy okres nie pojawia się, chociaż termin spodziewanego krwawienia menstruacyjnego minął już trzy tygodnie temu. Ciepła kąpiel to twój sprzymierzeniec, gdy chcesz wywołać okres. Nie bierz jej jednak wówczas, gdy krwawisz, ponieważ możesz doprowadzić do krwotoku zagrażającego twojemu życiu i zdrowiu.

Napij się alkoholu!

Alkohol nie tylko rozrzedza krew, ale też zapewnia przyjemne rozluźnienie. Jeśli chcesz się zrelaksować, napij się wina, piwa lub wódki. Wcześniej jednak upewnij się, że nie jesteś w ciąży.  Alkohol bowiem prowadzi do poważnych wad rozwojowych, a nie chcesz przecież, żeby twój maluszek urodził się niepełnosprawny.  Alkoholu nie należy też łączyć z lekami, więc musisz podjąć decyzję. Czy wolisz połykać tabletki przeciwbólowe czy zapewnić sobie miłe rozluźnienie z kieliszkiem wina w ręku? Ta druga opcja stanowi dobre rozwiązanie, ponieważ alkohol sprawia, że przestajemy odczuwać ból. Nie bez powodu dawniej stosowano go jako środek znieczulający przy operacjach. Alkoholu nie należy pić pod żadnym względem, gdy zażywasz antydepresanty lub przed laty leczyłaś się z alkoholizmu. Pamiętaj, żeby wywoływanie okresu nie było pretekstem dla upijania się. Do rozrzedzenia krwi wystarczy niewielka ilość alkoholu. Kufel piwa, kieliszek wina czy setka wódki.  Pijąc więcej, obciążasz wątrobę i ryzykujesz kaca.

Jak wywołać miesiączkę? Pij napar z kwiatów czarnej malwy!

Gdy miesiączka się spóźnia, możesz skorzystać też z ziołolecznictwa. Napar z kwiatów czarnej malwy jest zalecany kobietom, które skarżą się na nieregularne krwawienia menstruacyjne. Jeśli ten problem dotyczy także ciebie, skorzystaj z tej metody. Nic nie ryzykujesz. Kwiat czarnej malwy kupisz w sklepie zielarskich, nie zapłacisz za niego więcej niż 8 zł, a będziesz mogła pić go przez ok. 20 dni. Warto przeprowadzić dłuższą kurację, aby uregulować cykl menstruacyjny.

 

Tabletki na wywołanie miesiączki

Nie jest to wprawdzie naturalny sposób, po który możesz sięgnąć na własną rękę, niemniej warto go rozważyć, gdy naturalne metody zawodzą. Naprawdę nie musisz męczyć się z PMS. Ze swoim problemem udaj się do ginekologa. Ten nie tylko wypisze ci specjalne tabletki na wywołanie okresu, ale też dokładnie cię przebada. Opóźniony okres może być efektem działania różnych czynników. Począwszy od drastycznej diety, poprzez silny stres w pracy, na zaburzeniach hormonalnych skończywszy. Nie daj się zwieść ginekologowi, który mówi, że to normalne i czasem się zdarza. Jeśli od kilkunastu dni boli cię brzuch, piersi są bolesne i obrzmiałe, a ty odczuwasz stany lękowe i popadasz od euforii w rozpacz, to znak, że należy coś z tym zrobić. Skróć swoje męki i poproś o pomoc specjalistę. Jeśli jeden odmawia ci pomocy, zgłoś się do innego ginekologa.  Zespół napięcia przedmiesiączkowego potrafi odebrać całą radość z życia. Na szczęście ustępuje wraz z okresem.

 

Irmina Cieślik

Komentarze (4)

filodendron

7 lat temu

Nie przyśpieszam ,jak będzie miał przyjść to przyjdzie. A jak długo nie przychodzi to trzeba iść do lekarza, bo to pewnie zaburzenia hormonalne.

dulcynea

7 lat temu

Te metody wymienione w artykule są, można powiedzieć, naturalne.
Gorąca kąpiel, lampka wina, czy napar z malwy z pewnością nie spowodują żadnych powikłań. A która z nas nie zażywała Aspiryny choćby na ból brzuch czy głowy.
Artykuł napisany bardzo odpowiedzialnie, bo oprócz tych metod tzw. „domowych” zaleca udanie się do lekarza ginekologa.

Emilly27k

7 lat temu

Uważam,że nie ma takiej konieczności korzystać z tego rodzaju metod podanych w artykule na przyspieszenie okresu.Słyszałam o ciepłej kąpieli, ale aspiryna i różnego rodzaju tabletek, które mogą zaszkodzić zamiast pomóc.

Zostaw komentarz