Kultura Styl życia

Wyspa wspomnień – Dorota Milli

Wyspa wspomnień

Wyspa wspomnień to najnowsza powieść Doroty Milli, której akcja rozgrywa się w malowniczej, nadmorskiej scenerii, która staje się świadkiem wielu pięknych chwil.  Pobyt w takim miejscu kojarzy się z beztroską, relaksem i romansem. Tego ostatniego nie mogło zabraknąć w Wyspie wspomnień, powieści, która stanowi doskonałą lekturę na urlop oraz wakacyjne wojaże.

Tajemnica sprzed lat

Sielanka, która roztacza nadmorski kurort, jest tylko pozorna. Główna bohaterka, Lilianna przybywa na wyspę, aby rozwiązać zagadkę sprzed lat.  Wyspa wspomnień to powieść, w której wątek detektywistyczny przeplata się z romansem i wątkiem kulinarnym. W książce dzieje się naprawdę sporo, pomimo atmosfery beztroski.

Świadome rodzicielstwo

W powieści nie zabrakło wspomnień, które wzruszają i przenoszą nas w zupełnie inne czasy. Dorota Milli w swojej książce poruszyła też temat świadomego rodzicielstwa. Ta kwestia wciąż wzbudza spore kontrowersje, wymaga jednak dyskusji, podobnie jak metody wychowawcze oraz relacje pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny, w tym między wnukami a dziadkami.

Wyspa wspomnień to też historia kobiety, która boryka się z uczuciem porzucenia, ponieważ jako dziecko trafiła do sierocińca. To niezwykle intymna opowieść o uczuciach, które towarzyszą kobiecie i mężczyźnie, poznajemy tutaj bowiem relację zarówno Lilianny, jak i Natana.

Wyspa wspomnień to jedna z najbardziej emocjonalnych powieści Doroty Milli, ponieważ porusza najczulsze struny duszy czytelnika, opowiadając o nadziejach, miłości oraz zaangażowaniu.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz