Kultura Styl życia

Wyrok – Remigiusz Mróz

Wyrok Remigiusz Mróz

Wyrok stanowi dziesiąty tom serii poświęconej Joannie Chyłce. Czy w związku z tym po tej książce możemy spodziewać się czegoś wyjątkowego? Co tym razem przygotował dla swoich czytelników Remigiusz Mróz?

Pierwsza sprawa Zordona

Kordian Oryński zdał egzamin adwokacki i otrzymuje swoją pierwszą, poważną sprawę. Młody mężczyzna ma zastąpić Chyłkę jako główną siłę napędową kancelarii.  Niestety, wiele wskazuje na to, że sprawa negatywnie wpłynie na całą karierę zawodową Kordiana. Oryński zostaje bowiem zmuszony przez Piotra Langera do obrony 17-latka, który dopuścił się niezwykle krwawego zabójstwa na dwóch kolegach ze szkoły. Zdaniem wielu prawników sprawa ta jest nie do wygrania. Pierwsza sprawa Kordiana raczej okaże się sromotną porażką.

Romantyczny związek Chyłki i Oryńskiego

Relacja Chyłki i Zordona zmienia charakter. Staje się bardziej romantyczna i pełna pozytywnych uczuć. Choć prawniczka nadal pozostaje dość szorstka i nie potrafi okazywać miłości, jak można by się tego spodziewać po kobiecie, to Kordian nadrabia za nich dwoje. Wyznania Oryńskiego chwytają za serce i czynią lekturę nieco lżejszą. Pokazują bowiem zestawienie dwóch światów. Tego, w którym rządzi przemoc i zło oraz tego, w którym króluje miłość i troska o drugą osobę.

Niespodziewanie zakończenie Wyroku

Wyrok to powieść kryminalna pełna akcji. Wszystko rozgrywa się tutaj dynamicznie. Należy być cały czas skoncentrowanym na lekturze, w przeciwnym wypadku można bowiem przeoczyć jakiś istotny szczegół.  Zakończenie powieści Wyrok z pewnością zmartwi niejednego czytelnika. Niestety, na kontynuację serii przyjdzie nam poczekać aż do marca przyszłego roku. Czy Remigiusz Mróz na koniec książki zaserwował nam kłamstwo, które wyjaśni w kolejnym tomie? Tego nie wie nikt poza samym pisarzem.

Komentarze (2)

Rosia58

2 lata temu

Koniecznie muszę poznać kontynuację losów Chyłki. Recenzja zabrzmiała niepokojąco. Boję się, że Chyłka umrze na białaczkę.

Zostaw komentarz