Kultura Styl życia

Wygraj powieść Nikodema Pałasza pt. Zabójczy tie-break!

Zabójczy tie break

Specjalnie dla czytelniczek serwisu Menopauza.pl wydawnictwo MUZA ufundowało jeden egzemplarz powieści kryminalnej Nikodema Pałasza pt. Zabójczy tie-break. Już dziś weź udział w naszym konkursie!

Czy sport może być jeszcze bardziej brudny i zepsuty? Tak, jeśli do gry włączą się politycy. W Zabójczym tie-breaku, nowym kryminale Nikodema Pałasza, Wiktor Wolski musi stawić czoło najbardziej wpływowemu i bezwzględnemu politykowi w kraju – walczącemu o reelekcję prezydentowi RP.

Wiktor Wolski, policjant po przejściach, próbuje ułożyć sobie życie. Kiedy jego ukochana, Lena, zgadza się z nim zamieszkać, jest pewien, że demony przeszłości już go nie dopadną. Nie wie, jak bardzo się myli. W piwnicy domu położonego na terenie dawnego warszawskiego getta zostają znalezione zwłoki kobiety. Kiedy okazuje się, że zamordowana jest siatkarką reprezentacji Izraela w rozgrywających się właśnie w Polsce mistrzostwach świata, na najwyższych szczeblach władzy zapada decyzja o wyciszeniu sprawy i szybkim umorzeniu śledztwa. Dawny przełożony Wolskiego namawia go do rozwikłania zagadkowej śmierci kobiety. Sprawa wciąga Wolskiego w wir brudnych politycznych i biznesowych intryg. Pojawiają się oskarżenia o korupcję, wątki antysemickie, neonazistowskie, wraca temat niewyjaśnionej, ale podobnej zbrodni sprzed lat. Nieugięty jak zwykle Wolski postanawia prowadzić śledztwo wyłącznie na swoich zasadach.

Soczysty język, barwne postacie oraz nadzwyczajna wrażliwość na szczegóły to cechy wyróżniające powieści Nikodema Pałasza. Wiktor Wolski, twardy glina w typie Brudnego Harry’ego, doskonale zna reguły rządzące pracą polskiej policji. Skutecznie porusza się także w świecie sportu i polityki, ujawniając kolejne patologie. W swojej wielowątkowej powieści autor krytycznie ocenia polskie realia, celnie obnaża takie problemy społeczne, jak korupcja, rasizm czy antysemityzm. Przy wydaniu drugiej powieści  autora Katarzyna Bonda napisała, że Nikodem Pałasz dołączył do ekstraklasy twórców polskiego kryminału – w Zabójczym tie-breaku mistrzowsko to potwierdza.

Wygraj powieść Nikodema Pałasza pt. Zabójczy tie-break!

Aby zdobyć jeden egzemplarz powieści kryminalnej Nikodema Pałasza, należy w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Dlaczego, Twoim zdaniem, zamordowano siatkarkę Izraela? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 3 listopada br. do godziny 23:59 – odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@menopauza.pl, w tytule wiadomości wpisując – „Zabójczy tie-break”.

Życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu:

1) Spośród wypowiedzi nadesłanych do 03.11.2016 r. do godziny 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.
2) Fundatorem nagród – 1 książki Nikodema Pałasza pt. Zabójczy tie-break jest wydawnictwo MUZA.
3) Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia.
4) Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez Redakcję portalu Menopauza.pl w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.
5) Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać w ciągu 7 dni od jego rozstrzygnięcia na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl
6) W przypadku nieodebrania nagrody przez jednego z laureatów, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.
7) Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
8) Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Komentarze (7)

dulcynea

6 lat temu

Książka wydaje się bardzo ciekawa.
Ciekawa historia z Wiktorem Wolskim w roli macho .
Rozejrzę się za książką , bo w konkursie małe szanse . Jedna nagroda , a pomysłu – brak 🙁

Zostaw komentarz