Dbaj o ciało Uroda

Wygraj książkę Yael Adler pt. Skóra. Fascynująca historia!

skóra fascynująca historia

Specjalnie dla czytelniczek portalu Menopauza.pl Wydawnictwo Feeria ufundowało dwa egzemplarze książki Yael Adler pt. Skóra. Fascynująca historia. Już dziś weź udział w naszym konkursie i wygraj jeden z nich.

Skóra to fenomenalny narząd! Największy, jaki ma do dyspozycji człowiek. To istny cud natury! Przekonaj się na własnej skórze o tym, jakie ma tajniki, i dowiedz się, jaki ty masz wpływ, na to by czuć się w niej dobrze.

Skóra wchodzi w nieustanną interakcję z otoczeniem: dokonuje pomiarów temperatury, wydziela wodę i rozmaite inne substancje oraz pobiera światło i przekształca je w ciepło. Oprócz tego za pomocą komórek zmysłowych, włosków i receptorów bada też cały czas, czy na zewnątrz jest wietrznie, zimno, a może sucho; czy dany przedmiot jest szorstki czy gładki; miękki czy twardy; spiczasty czy obły. Z najnowszych badań wynika nawet, że skóra prawdopodobnie „słyszy” dźwięki i czuje zapachy.

  • Jak zadbać o higienę, nie podrażniając skóry?
  • Jaki wpływ ma na nią żywienie?
  • Jak i dlaczego odbija się na niej stres?
  • Czym zwalczać trądzik?
  • Ile się opalać?
  • Co daje kwas hialuronowy?
  • Jak to jest z tatuażami?
  • Jak odróżnić niepokojące znamiona od zwyczajnych?
  • Strefy erogenne – obszar specjalnego zainteresowania

Największy narząd naszego ciała – skóra – jest na samym wierzchu. Nawet jeśli w naszym klimacie najczęściej ją okrywamy, i tak twarz, dłonie, dekolt, a często też ręce i nogi są na publicznym widoku. Tymczasem, narażona na ciągły kontakt ze środowiskiem, skóra co chwila płata nam figle. A to gdzieś się zaczerwieni, a to przesuszy, a to coś na niej wyskoczy. Nie można było tego wszystkiego lepiej urządzić?

Jael Adler – lekarz dermatolog i dietetyk pisze o skórze z nieukrywaną fascynacją. Skrupulatnie szuka odpowiedzi na dręczące nas pytania, zgłębia procesy zachodzące w skórze, obrazowo objaśnia jakie skomplikowane zadania musi wykonać ten narząd, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem. Poczuć się piękni we własnej skórze.

Wygraj książkę Yael Adler pt. Skóra. Fascynująca historia!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki pt. Skóra. Fascynująca historia, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jak dbasz o skórę od wewnątrz?

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 19 stycznia br. do godziny 23:59 – odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@menopauza.pl, w tytule wiadomości wpisując – „Skóra. Fascynująca historia”.

Życzymy powodzenia!

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Wydawnictwa Feeria.

Regulamin konkursu:

Spośród odpowiedzi nadesłanych do 19.01.2017 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.

Organizatorem konkursu jest portal Menopauza.pl

Fundatorem nagród – 2 egzemplarzy książki Yael Adler pt. Skóra. Fascynująca historia jest Wydawnictwo Feeria.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia, a jego wyniki opublikowane na portalu Menopauza.pl.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez Wydawnictwo Feeria w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.

Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać w ciągu 7 dni od jego rozstrzygnięcia na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl

W przypadku nieodebrania nagrody przez laureata, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.

Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Komentarze (9)

Emilly27k

5 lat temu

Myślałam o tym czy brać udział w tym konkursie. jednak nie biorę udziału.
Powodzenia życzę koleżankom podczas tworzenia swoich pomysłów dotyczących pielęgnacji skóry wewnątrz.

Mindi

5 lat temu

Ze skórą ciągle mamy problemy, warto byłoby się czegoś więcej o niej dowiedzieć. Patrząc na moją skórę wiem, że nie zajmuję się nią odpowiednio, może jak zrozumiem problem to coś zmieni się pozytywnie.

dulcynea

5 lat temu

Ciekawa książka napisana przez dermatologa , z pewnością przydałaby się każdej z nas.
Chciałabym by moja skóra powiedziała mi o tym czy dobrze o nią dbam.

Zostaw komentarz