Kultura Styl życia

Wygraj książkę Pomorzanie Agnieszki Gładzik!

Pomorzanie Agnieszka Gładzik

Los bywa okrutny i potrafi rozdzielić nawet największe więzi. Co się stanie, gdy po latach dostaną szansę odbudowania? Odpowiedzi na to pytanie udziela Agnieszka Gładzik, w swojej książce Pomorzanie, którą możecie wygrać w naszym konkursie. Zapraszamy do udziału w zabawie!

Pomorzanie – Agnieszka Gładzik

Wiosna roku 1945. W ruinach zniszczonego Szczecina spotykają się młoda Polka i Niemka. Pomimo przeciwności losu między dziewczętami nawiązuje się więź, która zdeterminuje całe ich życie. Rozdzielone przez historię i politykę wrogich sobie krajów, usiłują zmierzyć się z trudną przeszłością i odnaleźć własną tożsamość.
Współczesny Szczecin. Po latach rozłąki na nowo przecinają się drogi dawnych przyjaciół. Rozczarowani życiem na emigracji, pragną powrotu do stanu sprzed wyjazdu, lecz najpierw muszą stawić czoło problemom, które skłoniły ich do opuszczenia kraju i zerwania ze sobą kontaktów. Kiedy nad jedną z nich wisi widmo śmiertelnej choroby, pozostali odkładają dawne animozje, usiłując znaleźć sposób na odwleczenie nieuchronnego.
Od odbudowy dawnych niemieckich miast przez działania szpiegowskie na terenie Berlina Zachodniego i antykomunistyczne demonstracje na Pomorzu Zachodnim powieść prowadzi nas przez nowożytną historię Polski i RFN, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie o znaczenie i cenę przyjaźni zarówno w czasach podziałów, jak i pozornej otwartości.

Weź udział w konkursie i wygraj książkę Pomorzanie Agnieszki Gładzik!

Aby wygrać jeden z dwóch egzemplarzy książki Pomorzanie Agnieszki Gładzik, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Czy zdarzyło Ci się odbudować dawno zerwane więzi? Opisz swoją historię w kilku zdaniach.

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 23.03.2018 r. do godziny 23:59. Odpowiedzi prosimy nadsyłać na maila konkurs@menopauza.pl, w tytule wiadomości wpisując „Pomorzanie”.

Życzymy powodzenia!

Regulamin

Spośród odpowiedzi nadesłanych do 23.03.2018 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.
Organizatorem konkursu jest portal Menopauza.pl
Fundatorem nagrody – 2 egzemplarzy książki Pomorzanie Agnieszki Gładzik jest Wydawnictwo Videograf.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia, a jego wyniki opublikowane na portalu Menopauza.pl.
Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez Wydawnictwo Videograf, w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.
Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać  na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl
W przypadku nieodebrania nagrody przez laureata, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.
Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Komentarze (3)

Mindi

5 lat temu

Lubię książki z historią w tle. Zawsze z ciekawością słuchałam wspomnień z młodości cioć, koleżanek babci. Czasy wojenne i powojenne miały wielki wpływ na wiele związków i życie. Może znajdę w tej książce jedną z takich historii 🙂

Zostaw komentarz