Kultura Styl życia

Wszystko jest możliwe – Katarzyna Janus

wszystko jest możliwe

Najnowsza powieść Katarzyny Janus pt. Wszystko jest możliwe stanowi idealną lekturę dla wszystkich osób, które utraciły nadzieję, że ich życie może zmienić się na lepsze. W swojej książce autorka podkreśla znaczenie przyjaźni, miłości i woli walki o lepsze jutro.  Katarzyna Janus nie boi się poruszać tematów, które dla wielu osób wciąż pozostają w sferze tabu – rodzinnych awantur i alkoholizmu.

Ucieczka przed przeszłością

Alicja ma za sobą trudne przeżycia. Ucieka przed nimi w Karkonosze, gdzie zatrudnia się na zmywaku o pani Marii Baran. Właścicielka restauracji ma już swoje lata i czujne oko. Potrafi dostrzec, kiedy ludzie mają problemy i coś ukrywają.  Alicja niewiele wspomina o swojej przeszłości, natomiast pod względem pracy nie można jej nic zarzucić. Działa bardzo skrupulatnie, widać też, że jest bystra i inteligentna. Pewnego dnia ratuje życie starszemu panu. Szefowa zaczyna coś podejrzewać, pamiętając, że wcześniej fachowo opatrzyła ranę swojemu koledze z pracy.  Mimo to Alicja dalej skrywa prawdę o sobie.  To nie przeszkadza jednak w Marii w snuciu dalszych domysłów.

Mężczyźni, którzy są jak ogień i woda

Na drodze Alicji pojawiają się dwaj mężczyźni. Każdy z nich jest inny. Konstanty wyróżnia się radosnym, pogodnym usposobieniem, przyciąga też wzrok pań za sprawą swojej urody. Jest żądny przygód i lubi adrenalinę, o czym świadczy jego zamiłowanie do alpinizmu. Prywatnie jest siostrzeńcem pani Marii. Natomiast Teodor jest lokalnym biznesmenem zajmującym się produkcją serów. Także należy do grona przystojnych mężczyzn.  Alicja szybko zaprzyjaźnia się z Konstantym, który jest ekstrawertyczny, Teodor wciąż jednak pozostaje dla niej zagadką. Którego z mężczyzn wybierze?

Wszystko jest możliwe – wystarczy tylko chcieć!

Wszystko jest możliwe to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa. Katarzyna Janus pokazuje, że z każdej sytuacji da się wyjść obronną ręką. Trzeba tylko chcieć i działać. Nie można czekać, aż los sam się odmieni, bo nigdy to nie nastąpi. Jeśli weźmiemy sprawy w swoje ręce, możemy odmienić bieg wydarzeń.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz