Kultura Styl życia

Wszystkie róże świata – Jagoda Wochlik

Wszystkie róże świata

Wszystkie róże świata to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa, która pokazuje, jak skomplikowane bywają uczucia, które nami targają. Jagoda Wochlik ukazuje historię, która może przydarzyć się w realnym życiu. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Miłość z czasów młodości

Róża jako młoda dziewczyna poznaje Patryka i wiąże się z nim. Para razem mieszka i studiuje. Pewnego razu chłopak oświadcza się głównej bohaterce. Ta nie może uwierzyć w szczęście, jakie ją spotkało.  Niestety, jej życie zmienia się o 180 stopni, gdy Patryk wraz z nią jedzie w rodzinne strony, aby poprosić ojca o rękę dziewczyny. Podczas pobytu u teściów poznaje siostrę Róży. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia i to z wzajemnością.

Ból po odejściu ukochanego

Róża staje przed nie lada wyzwaniem. Jej ukochany odchodzi do siostry. Ona nie ma komu wyżalić się ze swoich smutków, zresztą nawet gdyby miała, to by tego nie zrobiła, jest bowiem na to zbyt dumna. Róża zostaje sama z zaciągniętym kredytem, pięknym mieszkaniem i pracą. Jak widać, w jej przypadku sprawdza się powiedzenie, że nieszczęścia chodzą parami, a nawet całymi stadami.

Wszystkie róże świata to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa. Jagoda Wochlik stworzyła intrygującą, kipiącą emocjami historię, którą czyta się naprawdę szybko za sprawą lekkiego języka, jakim posługuje się pisarka. To smutna opowieść, która mogła się przydarzyć każdemu z nas.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz