Kultura Styl życia

Wszystkie pory uczuć. Wiosna – Magdalena Majcher

Wszystkie pory uczuć. Wiosna

Wraz z nadejściem nowej pory roku w księgarniach pojawiła się kolejna odsłona cyklu Wszystkie pory uczuć. Wiosna, autorstwa Magdaleny Majcher. Jeśli szukacie lektury na wiosnę, warto sięgnąć po książkę pełną emocji, nie zawsze łatwych i przyjemnych, ale na pewno prawdziwych, płynących prosto z ludzkiego serca.

I pojawiła się Wiosna

Wiosna to już trzecia powieść z cyklu Wszystkie pory uczuć, której autorką jest Magdalena Majcher. Cały cykl wydaje Wydawnictwo Pascal. Pory roku utożsamiane są z uczuciami, więc każda z nich przynosi nam nową dawkę emocji i zdarzeń. Nie inaczej jest w powieściach Magdaleny Majcher, która porusza trudne tematy, jakże ważne w świecie rzeczywistym. Dzięki niej możemy poznać specyfikę problemów, które dotykają także ludzi wokół nas. Co takiego autorka porusza w wiosennej odsłonie cyklu?

Problem FAS i adopcji

Wiosna jest symbolem nowego życia i takie też staje na drodze Eweliny, młodej kobiety, która pragnie zostać mamą. Nie może zajść w ciążę i brakuje jej dziecka, które byłoby ukoronowaniem jej szczęśliwego małżeństwa. Los nie oszczędzał bohaterki, która zdążyła się rozwieść i ponownie wyjść za mąż. Tym razem za odpowiedzialnego i kochającego mężczyznę. Gdy para decyduje się na adopcję, jest gotowa przyjąć pod swój dach każde dziecko, także takie z problemami. I tak w ich życiu pojawia się szansa, której na imię Piotrek. Dziewięcioletni chłopak z FAS, czyli płodowym zespołem alkoholowym okazuje się wielkim wyzwaniem wychowawczym. Autorka porusza ten ważny temat, podkreślając fakt, że w Polsce wciąż brakuje dostatecznego wsparcia dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi z FAS. Zaznacza wielką rolę profilaktyki kobiet w ciąży, których wstrzymanie się od całkowitego spożycia alkoholu w tym okresie, jest najskuteczniejszą ochroną przed schorzeniem. Magdalena Majcher pokazuje czytelnikom drogę do adopcji, która wymaga czasu i poświęceń oraz świadomości problemu, z którymi będą musieli zmierzyć się rodzice adopcyjni. Jednocześnie daje czytelnikowi ogrom emocji i chwili wielkiego szczęścia, które pojawia się w rodzinie Barteckich.

Ewelina, Adrian i Piotrek

Bohaterowie Wiosny nie mają łatwo z wychowaniem Piotrka, a w zasadzie z dotarciem do niego. Już samo pojawienie się chłopca w ich mieszkaniu wiele zmienia. Jego zachowanie zaskakuje rodziców adopcyjnych, ale robią wszystko co mogą, by chłopiec im zaufał. Ewelina mierzy się z rolą matki, która odrabia lekcje, ćwiczy z dzieckiem, szuka mu specjalistycznej pomocy. Nieustannie się stara, podobnie jak jej mąż Adrian, którego chłopiec nie jest w stanie nazwać tatą… Magdalena Majcher daje czytelnikowi możliwość poznania uczuć Eweliny i Adriana w różnych momentach ich życia. Zarówno w trakcie procesu adopcyjnego, czy przed ich związkiem. Powraca do ich przeszłości i przeżyć, by za chwilę ponownie przedstawić ich w roli rodziny, rodziny budującej miłość, zaufanie i wielką troskę.

Jak Ewelina i Adrian poradzili sobie w roli rodziców? Czy udało im się dotrzeć do serca Piotrka, który pojawił się w ich życiu? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w nowej książce Magdaleny Majcher – Wszystkie pory uczuć. Wiosna, do której lektury gorąco zachęcamy!

Katarzyna Antos

Komentarze

Irena

3 lata temu

Książek o miłości romantycznej jest mnóstwo. Natomiast o problemach dzieci z płodowym zespołem alkoholowym jakoś się nie mówi. Adopcja dziecka już sama w sobie jest trudnym tematem – wyborem który może zmienić życie dziecka i rodziców. To nie jest łatwa miłość, ale jedno jest pewne – miłość zawsze jest piękna.

Zostaw komentarz