Life Style Psychologia

Wszyscy w górę – Stephanie Clifford

wszyscy w górę

W naturze człowieka leży pogoń za sukcesem. Niektóre osoby nigdy nie czują się zaspokojone, nawet jeśli piastują wysokie stanowiska  i są chwalone za swoją pracę.  Przyczyny pogoni za sukcesem bywają różne, począwszy od trudnych doświadczeń w dzieciństwie (życie w biedzie, brak pieniędzy  na modne ubrania), poprzez rozbudzone ambicje, a skończywszy na chorobliwej zazdrości. Trawa u sąsiada zawsze wydaje się bardziej zielona, a jego praca bardziej satysfakcjonująca.  W potrzebie rozwoju nie ma nic złego pod warunkiem, że nie przybiera ona chorobliwej postaci. Stopniowe pokonywanie kolejnych szczebli kariery jest naturalną koleją rzeczy. Gorzej, gdy chcemy w mig znaleźć się na szczycie i bardzo się na niego spieszymy. Wówczas nietrudno o bolesne potknięcia. Co w swojej powieści Wszyscy w górę stara się  nam przekazać Stephanie Clifford?

Powieść Wszyscy w górę autorstwa Stephanie Clifford to historia 26-letniej Evelyn, która pomimo uzyskanego dyplomu wciąż czuje się niepewnie i ma niską samoocenę.  Sytuację utrudnia je apodyktyczna matka, do której nie dotarło jeszcze, że jej córka już dawno przestała być dzieckiem. Evelyn ma problem z odnalezieniem się w realiach współczesnego świata, który definiują pogoń za pieniędzmi i władzą.  26-latce przyjdzie zmierzyć się z nie lada wyzwaniem za sprawą podjętej pracy. Evelyn znalazła zatrudnienie w portalu społecznościowym adresowanym do bogaczy. Czy praca w otoczeniu ludzi sukcesu skłoni Evelyn do zmiany dotychczasowego życia i zrewidowania pewnych poglądów? Czy kobieta wyrwie się spod macek apodyktycznej i zaborczej matki?

Pewnego dnia Evelyn, ku swojemu zdumieniu, odkrywa, że świat, którego stała się częścią, przypomina wir. Każdego dnia wciąga ją coraz bardziej, pozbawiając własnego ja.  Elity, z którymi się styka każdego dnia, to rekiny, które połykają małe płotki takie jak Evelyn.  Czy kobiecie uda się odzyskać niezależność i własną osobowość?

 

Wszyscy w górę Stephanie Clifford, czyli powieść z  ważnym przekazem

Stephanie Clifford w powieści Wszyscy w górę pokazuje złożony świat ludzi sukcesu. Część z nich pomimo ogromnych osiągnięć na swoim koncie i siedmiocyfrowych liczb na rachunku bankowym nie zatraciła wrażliwości i dobrego serca. Niestety, wielu z nich sława i pieniądze zmieniły nie do poznania. Nie zawsze sukces i dobra materialne idą w parze z dobrym samopoczuciem. Wśród krezusów także zdarzają się przypadki depresji.  Praca, nawet będąca szczytem marzeń i źródłem wysokich dochodów, wciąż pozostaje tylko pracą. Źródłem szczęścia zaś są bliskie relacje z innymi ludźmi – krewnymi i przyjaciółmi. Po co komuś sukces, skoro nie ma z kim go dzielić, ponieważ w drodze na szczyt ograniczył swoje życie towarzyskie do minimum?

Wszyscy w górę to z pozoru zabawna opowieść o perypetiach Evelyn pracującej wśród bogaczy, w rzeczywistości Stephanie Clifford stara się nam przekazać głębszą treść. Tylko od czytelnika zależy, czy we wspomnianej powieści dostrzeże drugie dno i wyciągnie z niego odpowiednie wnioski.

Powieść Stephanie Clifford pt. Wszyscy w górę możesz wygrać w naszym konkursie.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz