Gdy pojawia się problem... Seks

Wstydzę się przed nim rozebrać…

wstydze-sie-przed-nim-rozebrac

…I mam ku temu wiele powodów. To ciało po prostu już mi się nie podoba! Moje dawne atuty gdzieś się zapodziały i obecnie nie lubię w sobie już chyba wszystkiego. Zresztą wydaje mi się, że mnie to ciało przestało się już podobać, czy mogę coś z tym zrobić?

Jeśli i tak myślisz, wcale nie stanowisz wyjątku.
Bardzo wiele kobiet w przejściowym okresie swojego życia żywi takie przekonania na temat swojego ciała. Tymczasem wiadomo, że brak akceptacji swojego ciała prowadzi do odrzucenia całości swojego Ja.

Wstydzisz się rozebrać nie dlatego, że masz obwisłe piersi, rozstępy czy cellulit, ale dlatego, że Twoim zdaniem te mankamenty powodują, że nikomu już nie będziesz się podobać, skoro nie podobasz się sama sobie.

To, że nie chcesz się rozebrać, to problem Twoich myśli, przekonań, samooceny – nie Twojego ciała. Kluczem do sukcesu jest więc samoakceptacja, która o dziwo może przyjść właśnie poprzez wygląd zewnętrzny.

W tym celu zrób coś przyjemnego dla swojego ciała, pomóż mu wyglądać ładniej. Już samo takie działanie sprawi, że poczujesz się lepiej psychicznie. Wybierz się do kosmetyczki, salonu SPA, idź do fryzjera, kup zestaw dobrych kosmetyków. Nie oszczędzaj na sobie, poczuj się dobrze w swojej skórze.

Kiedy poczujesz się nieco pewniej w swoim ciele, postaraj się zaakceptować siebie taką, jaką jesteś. Musisz pamiętać, że to jak wyglądasz nie jest owocem wybiórczego pokrzywdzenia przez los, ale że wszystkie kobiety mają ten sam problem – ich uroda przemija. Zamiast tego dojrzałość przynosi inne zalety, mniej może widoczne w figurze, ale za to niemniej fascynujące dla partnera. Myślisz, dlaczego niektórzy młodsi mężczyźni gustują w starszych od siebie kobietach?

Niech tych kilka fałdek na brzuchu czy zmarszczek nie przeszkadza Ci czuć się atrakcyjną, bo zmysłowość i kobiecość umiejscowione są w Twojej głowie, a nie w kształtach.

Joanna P.

Komentarze (6)

elle@elle

8 lat temu

moze nawet problem troche mnie dotyczy ale mobilizuje mnie jednoczesnie o zadbanie o siebie i ladna bielizne, dieta ,gimnastyka

pati25

11 lat temu

Wraz z upływem lat nasze ciało się zmienia i mamy z tego powodu kompleksy.Dotyczy to również erotyki.Starajmy się zaakceptować nasze ciało

irysek7

12 lat temu

Tylko jak zaakceptować własne niedoskonałości w dobie kultu młodości i szczupłej idealnej sylwetki? Z moich obserwacji wynika, ze problem z akceptacją własnego ciała mają nie tylko dojrzałe kobiety. Również wiele młodych dziewczyn z powodu nawet drobnych mankamentów urody zamyka się przed mężczyznami.
To prawda: ten problem tkwi głównie w GŁOWIE.

Meguszka

12 lat temu

W tym celu zrób coś przyjemnego dla swojego ciała, pomóż mu wyglądać ładniej. Już samo takie działanie sprawi, że poczujesz się lepiej psychicznie. Wybierz się do kosmetyczki, salonu SPA, idź do fryzjera, kup zestaw dobrych kosmetyków. Nie oszczędzaj na sobie, poczuj się dobrze w swojej skórze.

Dokładnie. Wystarczy się zmobilizować i poćwiczyć dziennie pół godzinki chociaż. Pójść od czasu do czasu do fryzjera, czy do kosmetyczki. I uśmiechać się gęsto, często. To działa! :)))

okulary

12 lat temu

Lata szybko lecą czas przemija bezpowrotnie i nie trzeba się tym załamywać,oraz przejmować. Ogólnie motto brzmi ,żeby oddziaływać na psychikę pozytywnie. .Z wiekiem widzi się pewne zmiany w figurze, trzeba wtedy zacząć oddziaływać w odpowiedni sposób. Jest wiele gabinetów i propozycji zmian kosmetycznych w stosunku do różnorakich zmian w sylwetce .Tylko trzeba się dobrze oriętować ,żeby trafnie wybrać.Partner życia czy też mąż ,też się starzeje,powinien zaakceptować pewne niedoskonałości,które przynosi upływający czas.

Zostaw komentarz