Moda Zawsze modna

Wpadki modowe najczęściej popełniane przez Polki

ofiary mody

Każda z nas pragnie wyglądać atrakcyjnie. W osiągnięciu upragnionego celu pomóc mogą nam odpowiednio dobrane ubrania i dodatki. Eksperymenty z najnowszymi trendami nie zawsze kończą się pomyślnie.  Poznaj wpadki modowe najczęściej popełniane przez Polki.

Znalezienie własnego stylu niektórym kobietom zajmuje sporo czasu, warto jednak poświęcić czas na poszukiwania.  Ofiarami mody najczęściej padają te osoby, które nie wiedzą, w czym wyglądają dobrze, a co im nie służy. W rezultacie zakładają wszystko to, co aktualnie jest trendy. Nie każda jednak wygląda korzystnie w bluzce w stylu boho czy pasiastej koszuli.  Poniżej przedstawiamy wpadki modowe najczęściej popełniane przez Polki.

Wpadki modowe. Noszenie legginsów w zastępstwie spodni

Choć powoli ten błąd przechodzi do lamusa, na ulicach wciąż można spotkać Polki ubrane w czarne legginsy i krótkie skórzane kurtki. To połączenie wygląda dość osobliwie. Legginsy nie stanowią alternatywy dla spodni,  więc noszenie ich samodzielnie bez jakiejkolwiek tuniki czy sukienki jest nietrafionym pomysłem. Niezależnie od tego, czy w legginsach spaceruje szczupła, młoda dziewczyna czy dojrzała kobieta przy kości, nie wygląda to korzystnie. Przechodnie mogą odnieść wrażenie, że mijana właśnie osoba jest niekompletnie ubrana.  Trudno uniknąć porównania legginsów do grubszych rajstop. W praktyce jedne i drugie opinają nogi, przez co wyglądają dość podobnie.

Spódnica za kolano, ale nie maxi

Polki w sposób szczególny upodobały sobie spódnice sięgające za kolano, które jednocześnie nie są spódnicami maxi. Taka nietypowa długość pasuje niewielu osobom.  Bezwzględnie powinny wystrzegać się jej niskie kobiety, ponieważ  taka spódnica deformuje sylwetkę i dodatkowo ją skraca.  Jeśli twój firmowy dress code przewiduje wyłącznie takie ubrania, nie masz innego wyboru, jednak po pracy wybieraj krótsze lub dłuższe spódnice.

seksowne ciuszki

Ubiór niedostosowany do pory roku

Osoby, które na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej i jeżdżą autobusami  z młodzieżą, z pewnością nie raz były świadkami, jak młode dziewczyny ubrane jedynie w biały top i rozpiętą skórzaną kurtkę, czekały na przystankach w środku mroźnej zimy. Ba, najnowsze trendy zakładają noszenie krótkich, odsłaniających pępek bluzek z długim rękawem.  Choć niektóre połączenia wyglądają efektownie, to nie najlepsza droga.  Podążając ślepo za najnowszymi trendami w modzie, łatwo można się poważnie rozchorować.

Buty na gigantycznych platformach

Każda kobieta pragnie wyglądać wyjątkowo i niepowtarzalnie. Pomocne mogą się w tym okazać nietypowe dodatki, które nadają zwykłym jeansom i czarnej bluzce zupełnie nowy charakter. Wybierając jednak buty warto zachować zdrowy rozsądek.  Te na wysokich platformach sprawdzą się na pokazach mody i w studiu telewizyjnym. Nie są one jednak odpowiednim obuwiem do pokonywania pieszo długich dystansów. Moda przemija, a raz złamana noga co pewien czas daje się we znaki.

Wpadkę modową wcześniej czy później zaliczy każda z nas. O ile jednak noszenie legginsów w zastępstwie spodni  może budzić jedynie sprzeciw natury estetycznej, o  tyle niedostosowanie ubioru do pory roku może mieć daleko idące konsekwencje.

Marlena Skóra

Komentarze (4)

Tess

7 lat temu

Bardzo dobrze, że się o tym pisze bo czasami chciałoby się komuś zwrócić uwagę ale nie wypada. A jak przeczytają taką krytykę to może się zastanowią. Najwięcej kobiet nosi leginsy a młode gole brzuchy. Napiszę też, że paniom w starszym wieku nie wypada nosić bardzo krótkich spódnic odsłaniających uda, a widziałam takie.

Danusiate

7 lat temu

Tak, legginsy do krótkich kurteczek to grzech bardzo wielu pań w każdym wieku i każdym rozmiarze… Śmiesznie też wyglądają panie wystrojone w kostiumy i eleganckie sukienki, połączone z adidasami. Albo te krótkie bluzeczki z wylewającym się tłuszczykiem 🙂 Czasem warto przed wyjściem z domu spojrzeć w lustro choć jeden raz – i nie przez różowe okulary 😉

Emilly27k

7 lat temu

Temat rzeka, gdyż popełniamy multum wpadek jeśli chodzi o ubieranie się.
Nie należy wstydzić tego problemu. Jednoczmy się i wspólnie naprawiajmy swoje błędy.

pati25

7 lat temu

Na ulicach można spotkać oosoby,które akurat „zaliczają” jakąś wpadkę modową.Szczedólnie zauważyłam dużo osób noszących legginsy.Traktują je jak spodnie i ubierają krótkie bluzeczki do nich.A to nie wygląda ładnie.Ja zawsze do legginsów ubieram tunikę,aby zalkrywała biodra.

Zostaw komentarz