Strefa SPA Uroda

Wodoterapia (hydroterapia) a menopauza

wodoterapia-hydroterapia-a-menopauza

Wodoterapia (hydroterapia) jest stosowana w medycynie naturalnej. Polega na zewnętrznym stosowaniu wody o różnej temperaturze i pod różnym ciśnieniem. Stosowanie takiej metody leczenia korzystnie wpływa na układ krążenia, oddechowy i nerwowy oraz narządy ruchu.

Podczas zabiegu wodoterapii ciało poddawane jest działaniu zimnej lub gorącej wody – albo naprzemiennie – gorącej i zimnej. Po zabiegach z zastosowaniem zimnej wody ciśnienie krwi podnosi się, a czynność serca wzrasta, natomiast po zastosowaniu wody ciepłej – ciśnienie krwi spada. Krótkie kąpiele zimne działają na organizm orzeźwiająco, natomiast kąpiele ciepłe uspokajają. Niekiedy do wody dodawane są olejki eteryczne i różnego rodzaju napary i wywary ziołowe co wzmacnia działanie terapii. Kobiety w trakcie menopauzy powinny poddawać się obu zabiegom, ponieważ pozwolą one zwiększyć odporność organizmu na stres, a także wpłyną korzystnie na układ immunologiczny.

Hydroterapia dzieli się na kilkanaście zabiegów. Dla kobiet w okresie przekwitania najlepsze będą natryski, kąpiele perełkowe oraz sauny parowe.

Natryski stosuje się w celu poprawienia krążenia krwi w stawach i pobudzenia mięśni. W tym zabiegu wykorzystuje się działanie termiczne wody. A więc w zależności od schorzenia i rodzaju natrysku stosuje się wodę ciepłą, zimną lub na przemian.

Kąpiele perełkowe to najzwyklejsze kąpiele w wodzie, jednak wzbogaconej pęcherzykami powietrza lub ozonu. Działają kojąco na organizm i są zalecane w celu złagodzenia stresu i nerwów oraz polepszenia ogólnego samopoczucia.

Korzystanie z sauny parowej sprawia, że z organizmu wraz z potem usuwane są wszelkie toksyny. Dzięki temu skóra staje się gładsza, jędrna i elastyczna. Dodatkowo zabieg ten poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego.

Kobiety w okresie menopauzy powinny często korzystać z osiągnięć wodoterapii w celu zniwelowania napięć nerwowych, a także poprawienia działania układu krążenia i oddechowego.

Anna J

Komentarze (6)

Annagata

11 lat temu

Pati ,popatrz na Allegro.Tam jest duży wybór.sama miałam kiedyś taką matę i jest to fascynujące uczucie,trudne do opisania!Polecam każdemu!

pati25

11 lat temu

Bardzo lubię kąpiele w wannie z dodatkiem soli morskiej.Chciałam kupić sobie taką matę bąbelkową do kąpieli.Ale jak poszłam po kilku dniach aby kupić to okazało się,że wycofali ją ze sprzedaży

brysia

12 lat temu

Niestety jak dla mnie zostaje kąpiel w wannie. gdzieś wyczytałam , że kąpiel w wannie świetna dla ciała i duszy . Przed kąpielą powiinyśmy zrobic peeling. Po peelingu dodane do wody skladniki zawarte w ziolach wnikną głebiej w skórę.
Proponuje kąpiel z dodatkiem mięty i melisy taka kąpiel działa jak antidotum na stres., oprócz tego pomaga w zasypianiu. Przy kłopatach ze snem taka kąpiel to zbawienie.
Zielarko jak się mylę to mnie popraw.
O własciowościach melisy , że dziala uspokajająco wszystkie wiemy, mięta ma tak świeży zapach że odpręża.

Annagata

12 lat temu

Hydroterapia to coś fantastycznego.Nie ma chyba nic lepszego niż po ciężkim dniu zanurzyć się w relaksującej kąpieli.Ale to chyba tylko marzenie,pozostaje nam własna wanna i olejki aromatyczne…

Zielarka

12 lat temu

Nie ulega wątpliwości, że woda to cudowny, leczniczy środek zarówno do środka jak i na zewnątrz , działa na nas zbawiennie. Cóż może być lepszego po ciężkim, stresującym dniu pracy jak wspaniała kąpiel, albo prysznic! Czujemy się po takim odświeżeniu dużo, dużo lepiej, mało jest rzeczy tak prostych, a zarazem tak skutecznie działających na nasz organizm!

Zostaw komentarz