Kultura Styl życia

Włoszki. Czego mogą nas nauczyć? – Gabriella Contestabile

Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?

Niedawno dzięki Wydawnictwu Literackiemu zachwycaliśmy się przemyślaną nonszalancją Francuzek, które uchodzą za ikony mody i kobiety obdarzone ponadprzeciętną pewnością siebie. Wraz z nowym rokiem mamy okazję przyjrzeć się mentalności mieszkanek Italii. Gabriella Contestabile w swojej książce Włoszki. Czego mogą nas nauczyć? ukazuje wiele ciekawych kwestii, w tym rozwój włoskiej mody.

Poznaj życie zwykłych Włoszek

Gabriella Contestabile prowadzi narrację w dość nietuzinkowy sposób, opiera się bowiem na doświadczeniach i obserwacjach poczynionych w swoim najbliższym otoczeniu.  W książce można odnaleźć także wątki autobiograficzne. Jest to o tyle ciekawe, że możemy poznać życie zwykłych Włoszek. Zazwyczaj znamy je z kolorowych magazynów, którym wywiadów udzielają gwiazdy, w tym Monica Bellucci. Życie artystek  różni się jednak od tego zwykłych Włoszek.

Bogata historia włoskiej mody

W książce Włoszki. Czego mogą nas nauczyć? autorka ukazuje też historię Italii, która jest bardzo długa i barwna. Gabriella Contestabile opisuje też rozwój mody włoskiej. Przez lata była ona tłamszona przez francuskie haute couture, nie oznacza to jednak, że włoscy projektanci wykazywali mniejszy talent. Italia może pochwalić się własnym tygodniem mody w Mediolanie. Z tego kraju pochodzą też założyciele sławnych domów mody, w tym Prada, Versace czy Dolce i Gabbana.

Książka obfitująca w liczne ciekawostki dotyczące Italii

Gabriella Contestabile w swojej książce Włoszki. Czego mogą nas nauczyć? dostarcza czytelnikowi wielu wartościowych informacji oraz ciekawostek. Niemniej trzeba mieć na względzie, że wyłuskanie niektórych z nich wymaga skupienia podczas lektury. Gabriella Contestabile prowadzi bowiem narrację w dość swobodny sposób, co czyni ją niezwykle przyjemną w odbiorze. Książkę czyta się lekko i szybko. Tytuł ten obfituje też w wiele klimatycznych historii, od których nie sposób się odebrać. Jest to niewątpliwie książka z optymistycznym, charakterystycznym dla południowców przesłaniem.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz