Styl życia

Własna działalność gospodarcza. Jakie akcesoria biurowe będą ci potrzebne?

Własna działalność gospodarcza. Jakie akcesoria biurowe będą ci potrzebne?

Czy wiesz, że w Polsce kwitnie przedsiębiorczość? Jeśli przyjrzymy się danym zebranym przez instytucje państwowe, to zobaczymy, że dominują małe firmy. Wiele z nich ma status jednoosobowej działalności gospodarczej.  Polacy coraz częściej zakładają własne przedsiębiorstwa  i nawiązują współpracę z wieloma podmiotami w ramach umowy b2b. Własna działalność gospodarcza daje ogromne możliwości rozwoju. Jakie akcesoria biurowe będą ci potrzebne, gdy planujesz ją założyć?

 

Spis treści:

 1. Artykuły biurowe niezbędne dla osób zakładających własną działalność gospodarczą
 2. Niezbędne artykuły biurowe. Papier do drukarki
 3. Akcesoria biurowe dla każdej firmy. Notatniki i długopisy
 4. Niezbędne wyposażenie biura. Koperty do wysyłki korespondencji
 5. Niezbędnik przedsiębiorcy. Segregatory i teczki na dokumenty
 6. Czego nie może zabraknąć w biurze? Zszywacz i dziurkacz
 7. Podstawowe wyposażenie biura. Koszulki foliowe na dokumenty
 8. Przydatne akcesoria biurowe. Pojemniki na dokumenty
 9. Podstawowe artykuły biurowe niezbędne przedsiębiorcy. Kalkulator
 10. Tanie akcesoria biurowe ułatwiające pracę. Linijka i kolorowe zakreślacze
 11. Przydatne artykuły biurowe. Kolorowe karteczki samoprzylepne
 12. Akcesoria biurowe potrzebne w każdej firmie. Pieczątki i datowniki
 13. Niezbędne wyposażenie biura. Drukarka
 14. Niezbędny sprzęt biurowy. Niszczarka dokumentów
 15. Podstawowe urządzenia biurowe. Skaner lub urządzenie wielofunkcyjne

Artykuły biurowe niezbędne dla osób zakładających własną działalność gospodarczą

Niezależnie od tego, w jakiej branży zamierzasz działać, nie unikniesz zakupu artykułów biurowych. Oczywiście, specyfika poszczególnych przedsiębiorstw różni się między sobą. Inne artykuły biurowe przydadzą się w firmie, która prowadzi sprzedaż przez internet, a inne w biurze architektonicznym czy księgowym. Można jednak wyodrębnić produkty, które sprawdzą się w przypadku każdego przedsiębiorcy. Wszak wszystkie firmy oprócz korespondencji mailowej prowadzą także tradycyjną. Czasem muszą wydrukować jakiś dokument, np. wystawioną przez siebie fakturę. Trzeba na czymś zanotować najważniejsze informacje związane z bieżącymi sprawami w firmie. Gdzie kupić artykuły biurowe? Jakie akcesoria z pewnością ci się przydadzą?

Artykuły biurowe

Niezbędne artykuły biurowe. Papier do drukarki

Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy zatrudniasz więcej osób, papier do drukarki to niezbędnik w każdym biurze.  Choć zewsząd słyszymy o tym, aby oszczędzać papier i nie wykorzystywać go bez potrzeby, to pewne dokumenty musimy mieć w formie fizycznej. Dotyczy to chociażby umów, jakie zawieramy z klientem. Te trzeba wydrukować i przedłożyć mu do podpisu. Własna działalność gospodarcza to także biurokracja, oprócz wykonywania zadań zgodnych z naszą wiedzą i doświadczeniem, musimy liczyć się z wypełnianiem wielu dokumentów, których wymagają od nas urzędy. Na czymś też musimy wydrukować faktury, aby przekazać je do księgowości w celu obliczenia wszystkich należnych podatków i składek. Jak widać, papier do drukarki stanowi elementarne wyposażenie każdego biura. W związku z tym, iż zużywamy go w dużych ilościach, prowadząc własną działalność gospodarczą, warto zadbać o to, aby był on nie tylko wysokiej jakości, ale też w przystępnej cenie.  Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na artykuły biurowe, postaw na zakupy internetowe. Na Sklep.Plasmax.com.pl zamówisz liczne akcesoria biurowe, w tym papier ksero. Robiąc zakupy online w jednym miejscu, oszczędzasz też na kosztach wysyłki. Plasmax to polski sklep z artykułami biurowymi, który działa na rodzimym rynku od 26 lat.

Akcesoria biurowe dla każdej firmy. Notatniki i długopisy

Choć przywykliśmy do kalendarza online oraz notatek na smartfonie, to wciąż zdarza się, że pewne rzeczy musimy zanotować odręcznie w notesie. Tak dzieje się chociażby podczas rozmowy z klientem, gdy chcemy szybko spisać najważniejsze ustalenia czy terminy. Na kartce papieru najlepiej notuje się też adres mailowy kontrahenta, jego numer telefonu czy bieżące zadania, które musimy zrealizować danego dnia. W związku z tym takie artykuły biurowe jak notatniki i długopisy sprawdzą się w każdym, nawet najnowocześniejszym przedsiębiorstwie. Choć może się to wydawać mało istotne, to jednak warto zwrócić uwagę na to, aby przybory do pisania miały ergonomiczny kształt i odpowiednią końcówkę. Dzięki temu nie tylko będziemy je łatwo trzymać w dłoni, ale też uda nam się stworzyć czytelne notatki.  Sklep.Plasmax.com.pl oferuje zarówno długopisy, jak i pióra kulkowe. Na jego stronie internetowej znajdziemy też stylowe pojemniki na przybory do pisania.

Akcesoria biurowe

Niezbędne wyposażenie biura. Koperty do wysyłki korespondencji

Pandemia przyspieszyła postęp technologiczny w polskich urzędach. Dziś wiele spraw możemy załatwić online, korzystając z odpowiednich platform internetowych. Niestety, pewne kwestie wciąż wymagają od nas osobistego wstawiennictwa w urzędzie lub wysyłki odręcznie podpisanych dokumentów tradycyjną pocztą.  Nie wszyscy klienci uznają też faktury elektroniczne, zdarza się, iż musimy wydrukować dokument i skierować go do adresata za pośrednictwem firmy kurierskiej. W takiej sytuacji kluczową rolę odgrywają koperty do wysyłki korespondencji. Ich rozmiar ma znaczenie. Prowadząc własną działalność gospodarczą, warto zaopatrzyć się zarówno w koperty, które pomieszczą w sobie dokumenty formatu A4, jak i w mniejsze, w których prześlemy np. niewielki wydruk.  Sklep.Plasmax.com.pl może pochwalić się bogatą ofertą kopert oraz akcesoriów do wysyłki takich jak tuby, sznurki pakowe czy taśmy pakowe.

Niezbędnik przedsiębiorcy. Segregatory i teczki na dokumenty

Nie wszyscy przedsiębiorcy lubią przechowywać dokumenty w tradycyjnej formie. Kolejne segregatory z dokumentami zabierają sporo miejsca. Warto jednak pamiętać, iż jest to konieczne na wypadek kontroli skarbowej czy celnej.  Polskie prawo obliguje przedsiębiorców do przechowywania stosownej dokumentacji przez 5 lat.  W związku z tym segregatory i teczki na dokumenty stanowią podstawowe wyposażenie każdego biura. W sklepach z artykułami biurowymi, m.in. w  Sklep.Plasmax.com.pl, można zakupić także przekładki do segregatora, które ułatwią nam poruszanie się między licznymi dokumentami.

Niezbędnik przedsiębiorcy. Segregatory i teczki na dokumenty

Czego nie może zabraknąć w biurze? Zszywacz i dziurkacz

Skoro wspomnieliśmy już o dokumentach przechowywanych w teczkach i segregatorach, należy też pamiętać o zakupie zszywacza i dziurkacza.  To drobne akcesoria biurowe, jednak niezwykle przydatne w codziennym życiu. Warto zwrócić uwagę na to, aby sprawnie działały, ponieważ ich zacinanie się bywa kłopotliwe i uciążliwe. Może też przyczynić się do zniszczenia ważnych dokumentów. Tego typu artykuły biurowe również są dostępne w witrynie Sklep.Plasmax.com.pl.

Podstawowe wyposażenie biura. Koszulki foliowe na dokumenty

Dokumenty wymagają nie tylko odpowiedniej segregacji, ale też zabezpieczenia przed wylaniem kawy czy posiłku. Koszulki foliowe pełnią funkcję ochronną. Ponadto dzięki nim oszczędzamy czas, który normalnie poświęcilibyśmy na stosowanie dziurkacza.  Sklep.Plasmax.com.pl oferuje koszulki foliowe w różnych formatach. Wystarczy, że sprawdzisz, jakie dokumenty dominują w twojej firmie i dobierzesz zestaw koszulek w odpowiednim rozmiarze. Zazwyczaj potrzebujemy tych w formacie A4,  czasem jednak nasze firmowe wydruki mają format A5.

Podstawowe wyposażenie biura

Przydatne akcesoria biurowe. Pojemniki na dokumenty

Dokumenty, nad którymi aktualnie pracujemy, warto przechowywać w kuwecie biurowej. Zawiera ona kilka przedziałek, dlatego też możemy je podzielić na najważniejsze, ważne i najmniej ważne. To znacznie usprawni nam pracę.  Pojemniki na dokumenty są dostępne w różnych kolorach i kształtach. Odpowiednio dobrane mogą też stanowić ozdobę twojego biurka. Jeśli szukasz kuwety na dokumenty, koniecznie zajrzyj na stronę internetową  Sklep.Plasmax.com.pl.

Podstawowe artykuły biurowe niezbędne przedsiębiorcy. Kalkulator

Możesz świetnie rachować w głowie, ale zawsze warto mieć pod ręką kalkulator. Przyda się, gdy przyjdzie ci szybko wykonać bardziej złożone obliczenia dla klienta, czy uwzględnić wysokość rabatu dla kontrahenta.  W zależności od specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej możesz postawić na prosty kalkulator lub taki, który posiada dodatkowe funkcje. Jeśli chcesz zabierać  go ze sobą, postaw na wersję kieszonkową. Gdy planujesz używać go głównie w biurze, lepiej sprawdzi się większy kalkulator wyposażony w ergonomiczne klawisze oraz w wygodny ekran.  Sklep.Plasmax.com.pl może się pochwalić bogatą ofertą kalkulatorów biurowych.

artykuły biurowe niezbędne przedsiębiorcy

Tanie akcesoria biurowe ułatwiające pracę. Linijka i kolorowe zakreślacze

Mogłoby się wydawać, że tego typu akcesoria biurowe stanowią niepotrzebną fanaberię. Tymczasem często okazują się bardzo przydatne. Gdy np. masz do przeanalizowania umowę z kontrahentem, z pomocą linijki i kolorowych zakreślaczy zaznaczysz sporne fragmenty oraz te, które wymagają uściślenia. To także dobry sposób na wskazanie klientowi najważniejszych informacji związanych z usługą lub produktem budzącym jego zainteresowanie.

Przydatne artykuły biurowe. Kolorowe karteczki samoprzylepne

Kojarzymy je z dziećmi, które uczą się nowych słówek z języków obcych. Aby było im łatwiej je powtarzać, zapisują je na kolorowych karteczkach, po czym rozwieszają w różnych częściach domu. Jednak osoby dorosłe, które prowadzą własną działalność gospodarczą, także docenią ich praktyczny aspekt. Na karteczce możemy zapisać najważniejsze zadania do wykonania, np. telefon do kontrahenta i przykleić je sobie do monitora, aby nie zapomnieć o ich realizacji.

Akcesoria biurowe potrzebne w każdej firmie. Pieczątki i datowniki

Akcesoria biurowe potrzebne w każdej firmie. Pieczątki i datowniki

Jeśli prowadzisz lub zamierzasz założyć własną działalność gospodarczą, pieczątki i datowniki z pewnością ci się przydadzą. Po tego typu akcesoria biurowe sięgamy na co dzień, bardzo często robimy to w sposób zautomatyzowany. Warto więc zadbać o to, aby ich obsługa przebiegała bezproblemowo. Pieczątki i datowniki także znajdziesz na  Sklep.Plasmax.com.pl.

Niezbędne wyposażenie biura. Drukarka

Każdy przedsiębiorca potrzebuje własnej drukarki. Wprawdzie w dużych miastach działają punkty ksero oferujące również wydruk dokumentów, ale funkcjonują one w ściśle określonych godzinach. Ponadto często potrzebujemy wydrukować jakiś dokument od ręki. Na dłuższą metę korzystanie z punktów ksero nie jest opłacalne dla przedsiębiorcy. W związku z tym warto zainwestować we własną drukarkę. Ważne, aby ta była niezawodna, mało awaryjna i drukowała dokumenty w sposób estetyczny, wolny od zacieków z tuszu. Dobrej jakości drukarki znajdziesz na  Sklep.Plasmax.com.pl.

Niezbędny sprzęt biurowy. Niszczarka dokumentów

Czasem zdarza się, że klient chciał z nami zawrzeć umowę, ale ostatecznie z niej zrezygnował. W takiej sytuacji, zgodnie z RODO, jesteśmy zobligowani do zniszczenia dokumentów zawierających jego dane osobowe. Należy tego dokonać, korzystając z niszczarki. W przypadku tego typu urządzeń kluczową rolę odgrywa szybkość pracy. Nie chcemy przecież tracić czasu, czekając kilka minut, aż niszczarka poradzi sobie z włożonymi dokumentami, aby móc załadować kolejne. Jeśli szukasz godnego uwagi urządzenia, koniecznie zajrzyj na Sklep.Plasmax.com.pl.

Niezbędny sprzęt biurowy. Niszczarka dokumentów

Podstawowe urządzenia biurowe. Skaner lub urządzenie wielofunkcyjne

Dziś wiele umów zawieramy na odległość. Nie musimy przesyłać klientowi dokumentów w tradycyjnej formie. Bardzo często wystarczy nam skan podpisanej umowy. Własna działalność gospodarcza wymaga od nas wyposażenia biura w skaner lub urządzenie wielofunkcyjne. Sprzęt biurowy dobrej jakości zamówisz na  Sklep.Plasmax.com.pl. To sprawdzona firma z 26-letnim doświadczeniem, która współpracuje tylko ze sprawdzonymi dostawcami. Jej oferta charakteryzuje się różnorodnością. W związku z tym z pewnością znajdziesz interesujące cię akcesoria biurowe na  Sklep.Plasmax.com.pl. Jeśli właśnie zakładasz własną działalność gospodarczą, to doskonała okazja, abyś zakupić wszystkie niezbędne artykuły w jednym miejscu, oszczędzając w ten sposób na kosztach wysyłki.

Podstawowe urządzenia biurowe. Skaner lub urządzenie wielofunkcyjne

Komentarze (5)

alibabka

3 miesiące temu

Wszystkie te rzeczy są bardzo przydatne dla osób prowadzących własną firmę. Teraz coraz więcej osób zakłada działalność, bo inaczej zarabiać się nie da.

Lanza

3 miesiące temu

We własną działalność na początku trzeba trochę zainwestować, ale zazwyczaj z czasem to się zwraca z nawiązką:)

Goplana

3 miesiące temu

Ze swojej strony radzę kupić osobno drukarkę i skaner, bo urządzenia wielofunkcyjne nie grzeszą dobrą drukarką.

Rosia58

3 miesiące temu

To prawda drukarka, niszczarka i skaner są niezbędne przy własnej działalności gospodarczej. Moja córka początkowo ich nie miała, a punkt ksero działał tylko do 17, więc musiała tam zawsze biec.

Zostaw komentarz