Dbaj o twarz Uroda

Właściwości kwasu hialuronowego

wlasciwosci-kwasu-hialuronowego

Kwas hialuronowy to magiczny składnik większości kremów przeciwzmarszczkowych oraz wszelkich zabiegów odmładzających na ciało. Czy jednak na tym kończą się jego właściwości?

Naturalne odmłodzenie

Kwas hialuronowy nie został wynaleziony przez chemików. Stanowi naturalny składnik naszych komórek. To on jest częściowo odpowiedzialny za stan naszej skóry, za jej nawilżenie i jej elastyczność. Jego powolna utrata, związana z wiekiem, wiąże się z utratą jędrności i gładkości. Niestety, z roku na rok każdy z nas wytraca kwas hialuronowy w komórkach. Również dlatego z wiekiem zmienia się wygląd naszej cery. Jednak współczesna medycyna i dermatologia znalazły metodę na wykorzystanie kwasu hialuronowego i ponowne podanie go do organizmu.

Kwas hialuronowy -zastosowanie

Po pierwsze dodaje się go do różnych kremów, które mają przeciwdziałać i opóźniać proces starzenia się. Mają one różną skuteczność, w zależności od stężenia kwasu w kremie. Jednak kremy, nawet nakładane codziennie na skórę, mają ograniczoną skuteczność. Najskuteczniejsze są dopiero po zabiegach gruntownie oczyszczających twarz, wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Bez tego zanim mikroelementy kremu przedostaną się do komórek, kremu nie będzie już dawno na twarzy. Dodatkowo warto zaznaczyć, że kremy z kwasem hialuronowym zawierają niewielką jego ilość. To oczywiście również przekłada się na ich skuteczność. Nawet wysoka zawartość kwasu hialuronowego w kremie nie gwarantuje efektów.

Magdalena Walma

Kwas hialuronowy to magiczny składnik większości kremów przeciwzmarszczkowych oraz wszelkich zabiegów odmładzających na ciało. Czy jednak na tym kończą się jego właściwości?

Preparaty podawane drogą iniekcyjną

Tymczasem wykorzystanie kwasu hialuronowego nie kończy się oczywiście na samych kremach. W medycynie estetycznej istnieje ogromna ilość różnych preparatów, które jako jeden ze składników mają właśnie kwas hialuronowy. Wysoką skutecznością odznaczają się preparaty wstrzykiwane podskórnie. Zawierają one skondensowaną dawkę kwasu hialuronowego i innych składników, które dodatkowo wspomagają jego działanie. Kwas hialuronowy, dostarczony do komórek, potrzebuje czasu, żeby rozpocząć swoje działanie naprawcze. Nie tylko nawilży skórę od środka (1 gram kwasu może wiązać się nawet z 6 litrami wody!), ale również pobudzi ją do odbudowy. Z wiekiem bowiem nie tylko kwas hialuronowy zanika w naszym organizmie – osłabiają się również włókna kolagenowe, odpowiedzialne za napięcie i elastyczność skóry. Kwas hialuronowy pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mają tylko dwa minusy. Po pierwsze część populacji może mieć reakcję uczuleniową na kwas. Pod drugie – niestety, efekt po podaniu kwasu hialuronowego nie jest trwały. Wszystkie zabiegi, które używają preparatów z kwasem hialuronowym, będą dawały efekt maksymalnie do 3 lat. Można przedłużyć działanie zabiegów powtarzając je. Po około 2-3 latach kwas ulega wchłonięciu przez organizm, przez co jego efekty słabną, a na koniec zanikają.

Magdalena Walma

Komentarze (6)

pati25

9 lat temu

Właściwości tego kwasu są znane.Oczywiście stosuję kremy,maseczki z kwasem hialuronowym.Nie wiem jednak czy to przyniesie aż takie efekty skoro „…kremy, nawet nakładane codziennie na skórę, mają ograniczoną skuteczność”.Muszę chyba też wykonywać codziennnie peeling,jeżeli „Najskuteczniejsze są dopiero po zabiegach gruntownie oczyszczających twarz,”

drobina

9 lat temu

Masz rację Stazyz: „Najważniejszy dodatek do tych kremów to szczery uśmiech, czyli gimnastyka mięśni :P:-d:-) Nic tak nie odmładza jak pogoda ducha i uśmiech :P:-X
…domowe sposoby oczyszczania też stosuję, ale gruntowego „drapania” u kosmetyczki nie lubię(woot)

stazyz

9 lat temu

Drobinko, a domowe sposoby oczyszczania:) Peeling, maseczki itp. Najważniejszy dodatek do tych kremów to szczery uśmiech, czyli gimnastyka mięśni:P:-d:-) Nic tak nie odmładza jak pogoda ducha i uśmiech:P:-X

Tess

9 lat temu

Nie każdego stać aby chodził do kosmetyczki na zabiegi. Jednak wierzę, że ten składnik w kremach też trochę pomaga skórze 🙂

drobina

9 lat temu

Hmm! Trochę zgłupiałam po tym artykule:-X Też stosuję kremy z kwasem hialuronowym, a tu czytam, że …”kremy, nawet nakładane codziennie na skórę, mają ograniczoną skuteczność” :-X i że, „Nawet wysoka zawartość kwasu hialuronowego w kremie nie gwarantuje efektów”.
To co, za każdym razem mam biegać do kosmetyczki na gruntowne oczyszczenie twarzy, żeby były efekty?:-X (woot) (devil) To po co mi taki krem? 😛

Zostaw komentarz