Kultura Styl życia

Witaj, nieznajomy – Lisa Kleypas

witaj nieznajomy

Lisa Kleypas ma na swoim koncie wiele świetnych romansów historycznych, które spotkały się z uznaniem miłośniczek tego gatunku. Witaj, nieznajomy to jednak historia, która zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych książek tej popularnej pisarki.  Dlaczego?

Romans historyczny inny niż reszta

To nie jest kolejna historia z cyklu młoda, płochliwa panienka z dobrego domu wpada na hrabiego, który dotychczas przebierał w kobietach jak w rękawiczkach i miał wiele nałożnic. Jej urok osobisty sprawia, że mężczyzna się zakochuje i postanawia zmienić na lepsze. Zrywa z licznymi kochankami i staje się wierny młodej damie.

Romans z feministycznym przesłaniem

Garett to kobieta, która wyprzedza swoją epokę. W czasach, gdy od dobrze urodzonych kobiet oczekiwano tylko jednego – dobrego zamążpójścia, postanawia robić karierę zawodową. Na dodatek nie byle jaką, Garett zostaje pierwszą lekarką w Anglii. Jako kobieta żyjąca pod prąd musi się zmagać z wieloma nieprzychylnymi reakcjami i ostracyzmem społecznym. Dla części osób stanowi bowiem indywiduum, które zamiast wychowywać w domu dzieci, postanawia leczyć ludzi.

Lekarka musiała być lepsza od przeciętnego lekarza

Garett, aby zyskać dobrą pozycję zawodową, musiała udowodnić nie tylko, że jest dobrym lekarzem, ona po prostu musiała być lepsza od swoich kolegów po fachu. Ma  w sobie ogromną determinację, aby walczyć o każdego pacjenta do samego końca. Skoro nie bała się postawić rodzinie i zawalczyć o własne marzenia, trudno spodziewać się po niej tchórzliwości w tak ważnej kwestii, jaką jest ratowanie życia ludzi.

Gdy za sukces zawodowy przychodzi zapłacić samotnością

Niestety, odwaga Garett nie przynosi jej sukcesów w życiu prywatnym. Lekarka jest osamotniona, ponieważ mężczyźni boją się takich kobiet jak ona – silnych i niezależnych. Gdy pewnego dnia Garett zostaje napadnięta przez trzech mężczyzn pod drzwiami swojego gabinetu, z pomocą spieszy jej tajemniczy nieznajomy. Co połączy tych dwojga?

Witaj, nieznajomy to romans historyczny z feministycznym przesłaniem. Lisa Kleypas tym razem postanowiła pokazać, że nie każda kobieta marzy jedynie o prowadzeniu domu. Wiele pań ma też ambicje zawodowe. Witaj, nieznajomy to ciekawy romans, który wyróżnia się swoją oryginalną, niebanalną fabułą na tle innych książek wpisujących się w ten gatunek literacki.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz