Kultura Styl życia

Więzień namiętności – Monika Magoska-Suchar

Więzień namiętności – Monika Magoska-Suchar

Więzień namiętności to powieść, która łączy w sobie elementy sensacyjne z romansem. Książka intryguje już od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury. Monika Magoska-Suchar niezwykle umiejętnie poprowadziła akcję powieści.

Morderca ministra sprawiedliwości

Thomas Anderson w połowie jest Polakiem, a w połowie Brytyjczykiem. Odsiaduje 25 lat więzienia po tym, jak zabił ministra sprawiedliwości. Nowak miał szerokie koneksje i jeszcze większe przestępstwa na koncie. W swojej luksusowej willi gwałcił dzieci. Anderson nie mógł pozwolić na to, aby pedofil nadal pozostawał na wolności. Uznał, że dobro dzieci stoi ponad życiem Nowaka, który dał mu się poznać od najgorszej strony. Thomas pracował jako agent specjalny, był świetnie wyszkolony, ale działał impulsywnie, przez co ściągnął na siebie ogromne problemy.

Poszukiwanie sprawiedliwości

Anderson od lat usiłuje dorwać morderców swoich bliskich. Chce zemścić się za krzywdy, jakich doświadczyła jego rodzina. Zza kratek nie jest łatwo wymierzać sprawiedliwość. Thomas, aby nie zwariować podczas odsiadki, uczęszcza na więzienną siłownię. W wolnych chwilach czyta też książki, aby poszerzać swoją wiedzę.

Nieoczekiwana propozycja byłego szefa

Pewnego dnia funkcjonariusze wyprowadzają go z siłowni i zaprowadzają do korytarza, którego nie zna. Stamtąd wydostaje się na zewnątrz, gdzie czekają na niego tajni agenci. Ci przewożą go do Adriana Krzykowskiego, byłego szefa, którego zeznania mocno obciążyły Thomasa i posadziły go za kratkami.

Krzykowski ma dla  Thomasa ofertę współpracy. Oferuje mu zatuszowanie wyroku, nową tożsamość i wolność. W zamian oczekuje od Andersona, że ten wkradnie się w łaski Dembowsky`ego. Obecnie Krzykowski jest ministrem sprawiedliwości i może bez trudu zapewnić Thomasowi uniewinnienie, korzystając z dobrych relacji z prezydentem. Zależy mu tylko na tym, aby obserwować kroki Dembowsky`ego, najbogatszego Polaka, który rządzi zza kulis.  Nie może wykorzystać do tego celu swoich ludzi, ponieważ biznesmen ma wpływy w biurze ochrony rządu.

Ochroniarz córki najbogatszego Polaka

Anderson decyduje się przyjąć propozycję Krzykowskiego. Zostaje ochroniarzem córki bogacza. Nie przypuszczał jednak, że ta silna i niezależna kobieta tak bardzo wpadnie mu w oko. Czy uczucie, które zrodziło się na bazie kłamstwa, ma jednak szanse na przetrwanie? Jak zareaguje córka bogacza, gdy pozna prawdę? Czy Anderson pozna prawdę o swojej rodzinie?

Romans z elementami powieści sensacyjnej

Więzień namiętności to świetnie skonstruowany romans z elementami sensacji, kryminału i political fiction. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jej wartka akcja sprawia, iż nie sposób oderwać się od lektury. Więzień namiętności to historia wielowątkowa, a przez to niezwykle ciekawa.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz