Styl życia

Wiemy, jak będzie wyglądało odmrażanie gospodarki!

odmrażanie gospodarki

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier wraz z ministrem zdrowia ogłosili plan odmrażania gospodarki. Większość Polaków czekała na niego z niecierpliwością. Obecnie niemal wszystko jest zamknięte, co powoduje ogromne straty dla polskiej gospodarki i wpływa negatywnie na psychikę wielu osób. Sprawdź, jak będzie wyglądało odmrażanie gospodarki.

Wznowienie działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Od 1 maja w całej Polsce będą mogły działać salony fryzjerskie i kosmetyczne.  Na świeżym powietrzu będzie można uprawiać sport przy zachowaniu limitu 50 osób. Ponadto rząd umożliwia uprawianie sportu na obiektach zamkniętych takich jak baseny czy hale sportowe dla zorganizowanych grup młodzieży. Limit osób będzie jednak wynosił 50%.

4 maja nastąpi otwarcie galerii handlowych

4 maja wznowiona zostanie działalność wielkopowierzchniowych sklepów meblowych, budowlanych oraz wszystkich placówek handlowych na terenie galerii. Tego dnia nie tylko zrobimy zakupy odzieżowe czy obuwnicze, ale też będziemy mogli pójść do muzeum czy galerii sztuki przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  W  nabożeństwach religijnych na każdego uczestnika przypadać musi 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Odmrożenie hoteli od 8 maja

8 maja rząd uruchomi hotele przy 50-procentowym obłożeniu. Nie będzie w nich jednak można korzystać ze strefy spa&wellness oraz restauracji. Jeśli wskaźnik zachorowań spadnie poniżej 15 na 100 tysięcy mieszkańców, od 8 maja nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu. Obowiązek ten wciąż będzie obowiązywał w muzeach, galeriach handlowych i innych obiektach zamkniętych. 8 maja będą mogły zacząć działać kina i teatry na świeżym powietrzu. Zostaną też otwarte ogródki restauracyjne przy zachowaniu dystansu między stolikami i limitu osób przypadających na jeden stolik.  Będzie można też organizować imprezy okolicznościowe do 25 osób, przy czym odbywać będą mogły się wyłącznie na świeżym powietrzu.  Od 8 maja w klasach 4-8 szkoły podstawowej i 1-4 szkół średnich zostanie wprowadzone nauczanie hybrydowe.  Możliwe także stanie się uprawianie sportu na świeżym powietrzu z 25-procentowym udziałem publiczności.

Otwarcie siłowni nastąpi 29 maja

29 maja przy obłożeniu wynoszącym 50% będziemy mogli zjeść posiłek wewnątrz restauracji.  Imprezy okolicznościowe będą mogły odbywać się także na zamkniętych salach, limit uczestników wynosić będzie 50 osób.  Od 29 maja możemy zacząć planować  wyjście do kin i teatrów, jednak udział publiczności w wydarzeniach kulturalnych będzie wynosił 50%.  Dla wszystkich, także grup niezorganizowanych, zostaną otwarte baseny i zamknięte obiekty sportowe przy limicie wynoszącym 50% (wraz z widownią). 29 maja pójdziemy też na siłownię i solarium. Wszyscy uczniowie będą też uczyć się stacjonarnie w swoich szkołach.

W maju odmrożona zostanie praktycznie cała gospodarka

Jak widać, do 29 maja zostaną zdjęte praktycznie wszystkie ograniczenia. W planie odmrażania gospodarki zabrakło jedynie informacji nt. koncertów.  Kolejne etapy odmrażania będą następować krótko po sobie. 4 maja poczujemy powiew normalności, tego dnia będziemy mogli zrobić zakupy w galerii handlowej i pójść na wystawę do muzeum. 8 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie pogorszeniu, będziemy mogli przemieszczać się na świeżym powietrzu bez maseczki.

Dodaj komentarz