Life Style Psychologia

Wakacyjne hity – przegląd kultowych piosenek

wakacyjne hity

Wakacje dobiegły końca. Uczniowie ze smutkiem powrócili w mury szkoły. Z wolnego czasu mogą cieszyć się jedynie studenci, którzy naukę rozpoczną w październiku. Wraz z zakończeniem tego błogiego czasu przypominamy wakacyjne hity, także te z dawnych lat, które królowały na światowych i polskich listach przebojów.

Wakacje, plaża, kobiety i dobra zabawa

Letni czas nie mógłby obejść się bez energetycznej muzyki. Ile wakacji, tyle hitów, niezapomnianych, śpiewanych przez tłumy turystów i granych na dyskotekach. Przy niektórych utworach automatycznie uśmiechamy się na wspomnienia tamtych minionych dni. Wracamy więc do przeszłości, gdzie podziwialiśmy piękną plażę w hicie Mallorca, czy tańczyliśmy w rytm Bailando. Lato się kończy, więc pora na przegląd wakacyjnych hitów, które do dziś są rozpoznawalne na całym świecie. W naszym zestawieniu nie zabrakło także polskich przebojów w wakacyjnym klimacie.

Otwieram wino ze swoją dziewczyną…czyli polskie wakacje

Bezwzględnym hitem wakacji z roku 2004 był przebój Otwieram wino ze swoją z dziewczyną, autorstwa Sidneya Polaka i Pezeta. I nie tylko młodzież nuciła znany refren, który na dobre wpisał się do historii wakacyjnych hitów. Big Cyc nagrał swoją wersję Słonecznego Patrolu, a Formacja Nieżywych Schabuff śpiewała – Lato, lato wszędzie. A może pamiętacie hit Jedzą rybę? 2013 rok zdecydowanie należał do zespołu Piersi i hitu Bałkanica. Kto królował w tym roku? Kilku artystów zasłużyło na wyróżnienie. Muzycznie i niezwykle dojrzale zaskoczył Mrozu z utworem Szerokie wody. Pozytywnie zadziwił też Grzegorz Hyży z piosenką O Pani!. Na letnich listach przebojów lata 2017 obecna była Beata Kozidrak z piosenką Letni wiatr oraz Kamil Bednarek i jego Poczuj luz. I choć lato powoli dobiega końca, z pewnością przez długi czas będziemy nucić te przeboje.

Call Me Maybe – Carly Rae Jepsen

Piosenka królowała na światowych listach przebojów w 2011 roku. Młoda wokalistka stała się sławna dzięki innym gwiazdkom, które w sieci rozsławiły jej piosenkę. Prosty tekst o randkowaniu od razu spodobał się młodym odbiorcom. I tak, w ekspresowym tempie, utwór zaczęły nadawać rozgłośnie. Żadna wakacyjna impreza nie mogła obejść się bez tego hitu.

The Underdog Project – Summer Jam

Niemiecka ekipa The Underdog Project wypuściła w 2000 roku przebój – Summer Jam, który od razu zyskał dużą popularność. Chyba każdy kojarzy wers o brązowej skórze i cynamonowej opaleniźnie. I nie możemy nie wspomnieć o teledysku, w którym mamy letni klimat, słoneczną plażę i oczywiście piękne dziewczyny w bikini. Całość utrzymana w energetyczny klimacie lata. Hit aktualny, nawet po tych 17 latach.

Despacito – Luis Fonsi

Na koniec zostawiliśmy hit lata 2017, czyli Despacito. Przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany przebój, jest rozpoznawany już po pierwszych dźwiękach. Puertorykański artysta zdobył mnóstwo wyświetleń w popularnym serwisie You Tube. A Despacito wciąż dominuje na listach przebojów, w rozgłośniach radiowych i na licznych imprezach. I z pewnością jeszcze długo będziemy śpiewać Despacito czy jego polskie wersje, które w sieci robią prawdziwą furorę.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

dulcynea

6 lat temu

Ja także lubię wakacyjne przeboje są proste, rytmiczne i lekkie .
Optymistyczne i wesołe , nogi same wyrywają się do podrygiwania i tańca .
I latem niczego więcej nie potrzeba i od razu cieplej 🙂

Aneta

6 lat temu

Ja takie „przeboje” jestem w stanie znieść tylko latem przy drinku, gdzieś na dyskotece w kurorcie, czy na plaży. Na codzień jakoś nie jestem w stanie słuchać takiej muzyki, ale wpada w ucho, to fakt. Do dziś zaś o istnieniu czegoś takiego jak – Otwieram wino ze swoją z dziewczyną nie wiedziałam 😉

Mindi

6 lat temu

Bardzo lubię wakacyjne przeboje. Jestem umówione ze znajomymi na weekend, ta takie pożegnanie lata,w wykorzystam te przeboje, będą tworzyć miłym atmosferę i będą uzupełnieniem letnich potraw 🙂 Widziałam prognozę pogody, ma być dość ciepło, więc myśle, że może nawet potańczymy przy tej muzyce pod parasolem na działce 🙂

Zostaw komentarz