Infekcje miejsc intymnych Intymnie

Wakacje nad wodą – uważaj na drożdżycę pochwy! Jak zapobiec infekcji intymnej?

wakacje nad wodą

Wakacje sprzyjają wodnemu szaleństwu, a to z kolei, może przyczynić się do powstania infekcji intymnej. Podczas wypoczynku nad wodą warto uważać na drożdżycę pochwy. Jak zapobiec infekcji intymnej?

Wakacje nad wodą – uważaj na drożdżycę pochwy!

Drożdżyca pochwy to jedna z najczęściej występujących infekcji intymnych kobiet. Większość z pań,przynajmniej raz w życiu przechodzi przez taka infekcję, która nazywana jest również grzybicą pochwy. O infekcji może świadczyć biały nalot na błonach śluzowych pochwy oraz towarzyszący mu świąd i upławy. Przezroczysty śluz nie powinien wzbudzić w kobiecie niepokoju, ponieważ sygnalizuje o zdrowiu i ochronie przed drobnoustrojami. Sytuacja zmienia się, gdy jego zapach i konsystencja odbiegają od normy. Biały, grudkowaty śluz, wydobywający się z pochwy informuje o zakażeniu bakteryjnym, takim jak drożdżyca pochwy. Przyczyną schorzenia są grzyby z rodziny Candida. Kobieta może odczuwać ból, szczególnie podczas oddawania moczu czy przy stosunku płciowym. Zakażenie grzybiczne może być przenoszone drogą płciową, dlatego w okresie choroby zaleca się wstrzemięźliwość seksualną. Korzystanie basenów miejskich czy publicznych kąpielisk zwiększają ryzyko zachorowania na drożdżycę pochwy. W okresie wakacyjnym często korzystamy z uroków takich miejsc, zapominając niekiedy o właściwej higienie osobistej. Mężczyźni, zakażeni przez kobiety również mogą odczuwać bolesne dolegliwości narządów płciowych. Najczęściej na drożdżycę chorują młode kobiety, w wieku rozrodczym.

Jak zapobiec infekcji intymnej?

Infekcji intymnej można zapobiec, szczególnie na wakacjach, gdzie tego typu przygody zdrowotne zdarzają się dość często. Nowe warunki, brak możliwości właściwej higieny i kontakt z bakteriami sprawiają, że znacznie częściej łapiemy infekcje. Dbanie o higienę intymną to podstawa w zachowaniu zdrowia oraz komfortu. Przed jak i po skorzystaniu z basenu powinniśmy wziąć prysznic, pamiętając także o umyciu miejsc intymnych, najlepiej z użyciem właściwych produktów. Żel do higieny intymnej czy emulsja ochroni naszą pochwę, przed atakiem grzybów i bakterii. Na wakacjach doskonale sprawdzą się praktyczne chusteczki do miejsc intymnych. Zmieszczą się do każdej kosmetyczki i nie obciążą zbytnio naszego bagażu. Warto zabrać je na basen, kąpielisko czy na plażę. drożdżycę pochwyKobiety powinny dokładnie osuszać miejsca intymne po kąpieli, ponieważ woda jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Długie godziny spędzone w wodzie również nie służą miejscom intymnych. Pamiętajmy więc, by nie przesadzać z kąpielą w basenie, a po wyjściu z niego, zmienić strój na suche i czyste ubranie. W celach profilaktycznych, możemy także przyjmować probiotyki ginekologiczne, które wzmocnią ochronę naszej pochwy. A gdy już pojawi się infekcja, udajmy się do lekarza, ponieważ leczenie na własną rękę możenie przynieść nam oczekiwanych rezultatów, psując nam całe wakacje nad wodą.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Emilly27k

7 lat temu

Mam je zawsze przy sobie w kosmetyczce- chusteczki. Nie ma żartów z tymi chorobami jeśli chodzi o sfery infekcji intymnej.

pati25

7 lat temu

Urlop nad wodą sprzyja powstawaniu infekcji intymnych.Powinnyśmy szczególnie dbać o miesca intymne.Zawsze warto mieć przy sobie chusteczki do higieny intymnej

dulcynea

7 lat temu

Na urlopie nad wodą uważam na infekcje intymne.
Po kąpieli zawsze przebieram się w suchy kostium , nie poleguje w mokrym .
Wiem jaki to problem zarówno z infekcją intymną jak i z zapaleniem pęcherza moczowego.
Dlatego dmucham na zimne 🙂

Zostaw komentarz