Kultura Styl życia

W mojej krwi – Marek Szydlak

W mojej krwi

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co czują osoby homoseksualne, gdy odkrywają swoją orientację seksualną? Jak wyglądają ich poszukiwania miłości, gdy strach zaprosić wybraną osobę na randkę, bo jej orientacja pozostaje niewiadomą? W mojej krwi to romans inny niż wszystkie, które czytałaś do tej pory. Marek Szydlak przybliża nam historię nastolatka, który odkrywa, że jest gejem.

Poczucie bycia innym

Bartek ma 16 lat. Zawsze czuł, że nie przystaje do większości. Było w nim bowiem coś innego. Bardzo długo nie potrafił tego zdefiniować. Jednak pewnego dnia chłopak uświadamia sobie, że źródłem jego odmienności jest orientacja seksualna. Niestety, Bartek nie bardzo ma z kim o tym porozmawiać. Zdaje sobie bowiem sprawę, że ani rodzice ani koledzy nie zaakceptowaliby go takim, jakim jest w rzeczywistości. Pochodzi bowiem z małej wioski, w której panuje moda na „normalność”, czyli wpisywanie się w główny nurt.

Gdzie szukać miłości, będąc gejem?

Bartek zdaje sobie sprawę, że w jego przypadku znalezienie miłości będzie znacznie trudniejsze. Nie może się przecież ujawnić ani podejść na ulicy do chłopaka, który wpadnie mu w oko.  Czy warto szukać drugiej połówki na portalu dla gejów? Czy to dobre miejsce dla wrażliwego chłopaka? A może należy oddać swoje sprawy w ręce losu i czekać na jego szczęśliwe zrządzenie? Bartek ze swoich wątpliwości i doświadczeń może zwierzyć się tylko jednej osobie. Jest nią dziewczyna, która także wyróżnia się w rodzinnej miejscowości. Ona jednak stawia na nieprzeciętny, oryginalny wygląd.  To właśnie ta dziewczyna zagrzewa Bartka do walki o szczęście i spełnienie.  Czy uda się zrealizować marzenia, które wydają się tak nieosiągalne?

Świetny romans przełamujący tabu

W mojej krwi to świetnie napisana powieść obyczajowa, w której ukazano rozterki młodych ludzi odkrywających swoją homoseksualną orientację. Każdy potrzebuje miłości i na nią zasługuje. Niestety, nie każdy jest otwarty na związek dwóch kobiet lub dwóch mężczyzn, a przecież to nie płeć winna mieć tu kluczowe znaczenie, ale uczucie łączące dwie osoby. W mojej krwi to niecodzienny romans, który skłania do refleksji nad tolerancją i prawami osób homoseksualnych w Polsce. Marek Szydlak umiejętnie podjął niezwykle trudny temat.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz