Kultura Styl życia

Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior!

Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior

Screen z serwisu YouTube

Wczoraj po południu w Gliwicach odbył się finał Eurowizji Junior. Polsce przypadł zaszczyt organizacji tego wielkiego muzycznego wydarzenia  dzięki ubiegłorocznemu zwycięstwu Roksany Węgiel.  Zwyciężczynią Eurowizji Junior okazała się Viki Gabor.

Kim jest Viki Gabor?

Viki Gabor przyszła na świat w Niemczech. Parę lat spędziła też w Anglii. Ostatnio jednak wróciła do Polski i wystartowała w Szansie na sukces, która miała wyłonić tegorocznego reprezentanta Polski w Eurowizji Junior. W finałowej rozgrywce to właśnie jej przypadł zaszczyt reprezentowania Polski w Gliwicach.

Przemyślany występ kluczem do sukcesu

Superhero to dynamiczna piosenka zaśpiewana w języku polsko-angielskim. Już po zwycięstwie w Szansie na sukces Viki Gabor można było usłyszeć w polskich stacjach radiowych. Niewątpliwie profesjonaliści w jej utworze dostrzegli wielki potencjał na stanie się hitem. Do Superhero opracowano świetną choreografię z elementami języka migowego. Było kolorowo, nie zabrakło przemyślanych wizualizacji. Viki Gabor świetnie poradziła sobie z utworem od strony wokalnej.

Viki Gabor zwyciężyła w głosowaniu widzów

Po głosowaniu jurorów Polska zajmowała drugie miejsce. Prowadził Kazachstan, którego reprezentował kilkuletni chłopiec obdarzony niezwykłym głosem. Viki Gabor z utworem Superhero przypadła jednak do gustu widzom, zdobywając łącznie rekordową ilość punktów.

Polska po raz drugi triumfuje w Eurowizji Junior

Polska jest jedynym krajem, który dwa razy triumfował w Eurowizji Junior. Jest to też jedyne państwo, które zwyciężyło dwa razy pod rząd.  Warto jednak podkreślić, iż tegoroczne Grand Prix nie jest jednoznaczne z przyszłoroczną organizacją konkursu. Polska oczywiście może się zgłosić i podjąć tego zadania.

Świetna organizacja Eurowizji Junior

Pod kątem technicznym Eurowizja Junior została dobrze zorganizowana. Arena w Gliwicach została świetnie przygotowana na tę okoliczność. Pocztówki przed występami młodych artystów nawiązywały do polskiej tradycji.  Po zakończeniu występów konkursowych na scenie pojawiła się Roksana Węgiel, która wykonała swój wielki przebój, który rok temu przyniósł jej Grand Prix. Po niej wystąpili wszyscy reprezentanci ze wspólną piosenką napisaną specjalnie na okoliczność tegorocznej Eurowizji Junior. Po nich na scenie pojawiła się prowadząca, Ida, która zaprezentowała publiczności swoje umiejętności taneczne.

Dodaj komentarz