Moda

Very Peri kolorem roku 2022. Pantone wskazał topowy odcień

Very Peri kolorem roku 2022

Dominik Scythe z Unsplash, licencja CC0

Pantone od lat wyznacza światowe trendy, co roku wskazuje jeden odcień, który później króluje na wybiegach i w sieciówkach. Rok 2021 stanowił wyjątek od tej reguły. Wytypowano bowiem dwa kolory – odcień słoneczny i szary. Very Peri kolorem roku 2022. Pantone wskazał topowy odcień.

Spis treści:

  1. Dynamiczny błękit w oprogramowaniu Microsoft
  2. Jak wygląda Very Peri?
  3. Komu pasuje Very Peri?
  4. Czy sieciówki postawią na kolor roku 2022 Pantone?
  5. Co symbolizuje Very Peri?
  6. Czym jest Instytut Pantone?

Dynamiczny błękit w oprogramowaniu Microsoft

W tym roku Instytut Pantone nawiązał współpracę z Microsoftem. Dzięki tej kooperacji Very Peri pojawi się też w oprogramowaniu Microsoftu, vide PowerPoint czy Teams. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż ekrany laptopów, smartfonów i tabletów korzystają ze skali RGB.

Jak wygląda Very Peri?

To bardzo nietypowy i nieoczywisty odcień. Mamy tutaj do czynienia z niebieskim, który zawiera wyraźne, fioletowe tony.  Wprawne oko dostrzeże w nim także lekko czerwone akcenty. To właśnie one sprawiają, że choć Very Peri jest chłodnym kolorem, to jeśli chodzi o odcienie niebieskiego wypada dosyć ciepło.

Komu pasuje Very Peri?

Gdy w mediach pojawiły się nagłówki – Very Peri kolorem roku 2022, miłośniczki mody zaczęły się zastanawiać, komu pasuje ten odcień. Niewątpliwie dobrze współgra on z chłodnym typem urody. Niemniej lato raczej nie będzie dobrze wyglądało w Very Peri, ponieważ jest stonowane. Tymczasem kolor roku 2022 Pantone to odcień żywy, intensywny, który wybija się na pierwszy plan. Very Peri najlepiej pasuje zimie. Im bardziej kontrastowa, tym lepiej poczuje się w niebieskim wpadającym w wyraźne fioletowe tony. Jeśli podoba ci się kolor roku 2022 Pantone, ale jesteś ciepłym typem urody lub latem, postaw na dodatki w tej tonacji. Torebka czy buty nie znajdują się tuż przy twarzy, dlatego nie kłócą się z naszą urodą.

Czy sieciówki postawią na kolor roku 2022 Pantone?

Instytut Pantone wyznacza trendy w branży modowej i makijażowej. Niemniej od każdej firmy zależy, czy je przyjmą.  Czy Very Peri pojawi się na światowych wybiegach oraz w kolekcjach popularnych sieciówek? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Pamiętajmy o tym, że pokazy mody na wiosnę i lato 2022 miały już miejsce we wrześniu. Wtedy wielkie firmy odzieżowe zaczęły zlecać produkcję ubrań na przyszły rok. Niemniej odcienie zbliżone do Very Peri pojawiały się na wybiegach światowych projektantów. Można było na nich dostrzec sporo niebieskiego, kobaltu, fuksji i fioletu. Niewątpliwie przyszłoroczna wiosna będzie należała do wyrazistych kolorów, co ucieszy kontrastową zimę. Możliwe, że Very Peri w czystej postaci pojawi się jesienią i zimą przyszłego roku. Na to jednak przyjdzie nam poczekać.

Co symbolizuje Very Peri?

Kolor roku 2022 Pantone ma pewną symbolikę. Ten dynamiczny błękit ma symbolizować zmiany, jakie dokonują się na całym świecie wskutek trwającej pandemii. Nowa sytuacja wymusiła na nas wprowadzenie nowych rozwiązań. Jednocześnie Very Peri to dość radosny odcień przypominający kwiaty barwinka, który ma nam w tych trudnych czasach dodać optymizmu.

Czym jest Instytut Pantone?

Instytut Pantone został założony w 1962 roku. Zasłynął z tego, iż stworzył własny wzorzec barw. Od lat Pantone śledzi światowe trendy, które pojawiają się na wybiegach, ale też w galeriach sztuki czy w filmach i serialach. W oparciu o nie wyznacza trendy kolorystyczne na przyszły rok.

Dodaj komentarz