Kultura Styl życia

Uwierz w Mikołaja – Magdalena Witkiewicz

Uwierz w Mikołaja

Magdalena Witkiewicz jest autorką książek, które pokrzepiają serca Polek. Ma na swoim koncie wiele tytułów, które zostały ciepło przyjęte przez czytelniczki. Dlaczego warto sięgnąć po powieść Uwierz w Mikołaja?

Marzenie o Wigilii z babcią

Każdy człowiek posiada marzenia, które pragnie spełnić.  Agnieszka chciałaby spędzić Wigilię, najważniejszy dzień w roku, wraz z babcią. Starsza pani ma jednak zupełnie inne plany, w których nie uwzględniono wnuczki. Agnieszka mimo to jedzie do domku babci, który znajduje się w samym sercu lasu.  Niestety, nie zastaje tam bliskiej swojemu sercu osoby. Śnieżyca sprawia, że młoda kobieta nie może wydostać się z leśnego domku. Musi w nim spędzić czas całkowicie odcięta od cywilizacji.

Choinka pełna prezentów

Pięcioletniej, rezolutnej Zosi marzy się wielka choinka rodem z galerii handlowej, która pomieściłaby całą masę prezentów.  Niestety, tegoroczne święta zapowiadają się zupełnie inaczej. Odbiegają znacznie od wyobrażeń dziewczynki.

Dyżur w wigilijny wieczór

Robert na co dzień pracuje jako policjant. W związku z tym, iż jest osobą samotną, na którą nikt nie czeka z wigilijną wieczerzą, postanawia przyjąć w tym dniu dyżur. Służba ma odegnać od niego niewesołe myśli.

Czy można dobrowolnie wybrać samotność?

Samotność doskwiera też pewnemu starszemu panu z brodą, którego żona ma aż nadto towarzystwa zwariowanych pensjonariuszy pewnego domu opieki. On akurat upiera się, że lubi spędzać czas samotnie, bo obecność innych ludzi zwyczajnie go męczy.

Uwierz w Mikołaja to opowieść, która przybliża marzenia wielu bohaterów. Aby odnaleźć szczęście w wigilijny wieczór, trzeba się otworzyć na drugiego człowieka. Przyda się też wiara w Mikołaja.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz