Styl życia

Uszkodzenia telefonów – najczęstsze przyczyny

uszkodzenia telefonów

Ilu jest posiadaczy telefonów, którym udało się uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń swojego gadżetu? Niewykluczone, że są wśród nas tacy szczęściarze, ale prawdopobieństwo zakwalifikowania się do tego elitarnego grona jest niskie.

Do uszkodzeń telefonów najczęściej dochodzi wtedy, gdy używamy ich w miejscach, w których – jak pokazują statystyki – najłatwiej o nieszczęśliwy wypadek. Kto najczęściej uszkadza telefony? W jakich miejscach najczęściej dochodzi do zniszczeń telefonów? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć poniższy tekst zawierający garść danych statystycznych.

Kto najczęściej niszczy telefony?

Okazuje się, że szanse na zniszczenie telefonu maleją wraz z przybywającymi nam latami. Granicą, po której statystycznie obniża się prawdopodobieństwo tego, że uszkodzimy nasz gadżet, jest wiek 35 lat. Poniżej tej liczby mamy 58% więcej szans na zniszczenie telefonu. Innym istotnym czynnikiem jest to, czy posiadamy dzieci – w przypadku posiadania potomstwa zagrożenie dla smartfonu rośnie o 20% (źródło: https://www.attsavings.com/resources/wireless/broken-phone-stats-heartbreaking-or-hilarious/). Istotną kwestią jest też fakt, czy uszkodzenie przydarzyło nam się już wcześniej. Jeżeli zniszczyliśmy bowiem już jeden telefon, to prawdopodobieństwo, że to samo stanie się z kolejnym, jest dwa razy większe niż w przypadku osób, którym dotychczas się to w ogóle nie przydarzyło.

Uwaga na łazienki i samochody

Jakie miejsce znajduje się na najwyższej pozycji, jeżeli chodzi o częstotliwość uszkodzeń telefonów? Otóż okazuje się, że jest to samochód oraz różnego rodzaju parkingi. Wskazują na to między innymi dane zgromadzone przez firmę Motorola – ze zleconych przez nią badań wynika, iż w tych miejscach telefon uszkodziło sobie 32% ankietowanych. Na drugim miejscu, z wynikiem 21%, znalazła się łazienka, w której urządzenia elektroniczne są szczególnie narażone na zalanie. Trzecie miejsce należy do zakładów pracy, gdzie telefon uszkodziło sobie 17% ankietowanych.

Łazienka, samochód czy zakład pracy – to miejsca, w których szczególnie łatwo o uszkodzenie telefonu. Rozsądnym rozwiązaniem jest zatem zabezpieczenie telefonów za pomocą odpowiedniego etui… czy też specjalnej polisy ubezpieczeniowej. Na Zachodzie ubezpieczenia te znane są jako tzw. phone insurance; oferują je firmy takie jak https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Autor zewnętrzny

Komentarze (2)

Lanza

3 lata temu

Zgadzam się z Goplaną. Mój telefon nigdy nawet nie upadł, a nagle przestał działać, akurat 3 miesiące po gwarancji.

Goplana

3 lata temu

Moim zdaniem najczęściej dochodzi do zepsucia, bo producenci tak zaprogramowali sprzęt, abyśmy po 2 latach kupowali nowy.

Zostaw komentarz