Dbaj o ciało Uroda

Usuwanie rozstępów

usuwanie rozstępów

Rozstępy u kobiet pojawiają się głównie na biodrach, udach, pośladkach i delikatnej skórze piersi, układając się prostopadle do kierunku rozciągania skóry. Zwykle występują one symetrycznie, tj. po obu stronach ciała lub np. na obu pośladkach.

W fazie początkowej mają kolor bordowy lub fioletowy. Uwaga! Jest to jeszcze ten moment, kiedy można je skutecznie zlikwidować.

Jak usuwać rozstępy?

Używając odpowiedniego kremu, połączonego z masażem możemy je rozjaśnić, aż do momentu, gdy przybiorą kolor biały i będą ledwo wyczuwalne w dotyku. Cierpliwość i systematyczność w pielęgnacji sprawi, że rozstępy przybiorą barwę otaczającej ich skóry i w efekcie przestaną się rzucać w oczy. Dobry kosmetyk pobudzi również powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny, ale nie będzie w stanie usunąć powstałych mikroblizn. Zabiegi medycyny estetycznej pozwolą na szybsze zregenerowanie skóry i poprawienie jej wizualnego wyglądu, ale również nie są w stanie zlikwidować rozstępów całkowicie.

Niezauważone i nieleczone rozstępy wkraczają w fazę drugą, tzw. zanikową, w której ulegają zmniejszeniu i rozjaśnieniu. Dzieje się tak dzięki naturalnej i samoistnej regeneracji zerwanych uprzednio sieci włókien kolagenu i elastyny. Organizm nie jest jednak w stanie przywrócić idealnej struktury skóry i pozostawia widoczne białe prążki, które wyczujesz w dotyku.
Leczenie rozpoczęte w tym momencie poprawi wygląd ciała, ale efekt będzie mniej skuteczny, niż w przypadku natychmiastowej reakcji.

Anna J

Komentarze (4)

pati25

4 lata temu

Ćwiczenia na rozstępy ich nie zlikwidują całkowicie,ale mogą zmniejszyć ich widoczność
1. Przysiady
2. Wykroki z obciążeniem
Stań prosto. Weź do rąk hantle o wadze 1-2 kg (lub dwie duże butelki z wodą). Ramiona opuść wzdłuż ciała. Zrób duży krok jedną nogą do przodu i ugnij oba kolana do momentu aż między udem a łydką powstanie kąt prosty. Nie klękaj – kolano tylnej nogi ma zawisnąć 2-3 cm nad ziemią. Wybijając się z pięty wyprostuj nogi i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonuj ćwiczenie naprzemiennie, raz prawa, raz lewa noga. Pamiętaj o prostych plecach i napiętym brzuchu. Łącznie zrób 20 powtórzeń.
3. Ćwiczenie z piłką gimnastyczną
Połóż się plecami na piłce gimnastycznej. Zroluj piłkę wzdłuż kręgosłupa i umieść na wysokości szyi i barków (piłka podpiera tylko barki, kręgosłup razem z udami tworzy prostą linię). Ręce spleć za głową lub rozłóż na boki. Między udami a łydkami powinien być kąt prosty. Napnij mocno mięśnie brzucha i pośladków. Powoli wyprostuj jedną nogę i unieś ją do wysokości bioder. Wytrzymaj 5 sekund i opuść. Następnie wyprostuj i unieś drugą nogę. Po 5 sekundach opuść. Wykonuj ćwiczenie naprzemiennie, cały czas zachowując napięte mięśnie. Łącznie zrób 10 powtórzeń.
4. Kopnięcia w tył
Przejdź do podporu przodem na przedramionach. Kolana oprzyj o podłogę. Między tułowiem a udami powinien być kąt prosty. Z wydechem dynamicznie unieś jedną nogę wysoko do tyłu, z wdechem opuść zbliżając kolano do klatki piersiowej, a następnie powtórz ruch. Zrób po 15 powtórzeń na prawą i lewą stronę.
5. Unoszenie nogi do boku na leżąco
Połóż się na boku opierając tułów na przedramieniu. Drugą rękę połóż przed sobą. Złącz i wyprostuj nogi, wciągnij brzuch. Z wydechem unieś jedną nogę do góry pod kątem 45 stopni, z wdechem opuść ją 2-3 cm nad ziemię. Biodra i tułów zachowaj nieruchome. Powtórz ćwiczenie 15 razy, po czym zmień stronę.
6. Przekładanka
Zachowaj pozycję wyjściową z poprzedniego ćwiczenia. Unieś jedną nogę kilka centymetrów nad ziemię. Przełóż ją w przód, dotknij palcem podłoża, a następnie przełóż w tył i również dotknij stopą podłogi. Ćwicz naprzemiennie cały czas trzymając nogę nisko nad ziemią. Staraj się nie ruszać tułowiem, ruch ma wychodzić tylko z bioder. Powtórz ćwiczenie po 20 razy na każdą stronę.
7. Unoszenie bioder na leżąco

sara

8 lat temu

Duży wybór kremów i balsamów na dzisiejszym rynku doskonale rozprawią się z tym problemem, do tego trochę ruchu i będzie ok

filodendron

8 lat temu

Jakie to okropne, że małe , a nawet duże rozstępy mogą być przyczyną rozpadu związku. Co to za miłość, gdy kończy się z powodu prążków. Gdy słyszę w TV ,lub czytam rozpaczliwie komentarze o tragedii rozstępów- to żal mi tych kobiet, a co będzie z nimi, gdy przyjdzie naprawdę ciężka choroba.Tp rozczulanie się nad rozstępami wydaje mi się żałosne .

pati25

8 lat temu

Rozstępy to bardzo nieestetyczny problem kosmetyczny.Próbujemy się ich pozbyć sosując odpowiednie kosmetyki.Niedawno oglądłam program w TV.Występowały kobiety,które mają bardzo sporo rozstępów.Pokazały je i opowiadały o swooim problemie.Było to zarazem i przerażające i smutne.W jaki sposób są postrzegane przez swoich partnerów.

Zostaw komentarz