Męska Strefa Okiem faceta

Uśmiech – najlepsza metoda „podrywu”

usmiech-najlepsza-metoda-podrywu

My mężczyźni jesteśmy tak skonstruowani, że nawet w najbardziej prozaicznych sytuacjach robimy wszystko, aby skutecznie podrywać kobiety lub z nimi zwyczajnie flirtować. I tu nie chodzi tylko o zamiary czysto łóżkowe czy mające na celu zachęcenie do związku, ale o zwykłą satysfakcję, że udało się przykuć uwagę płci przeciwnej. Dodaje nam to pewności siebie oraz po prostu dowartościowuje. Jaki jest zatem najbardziej efektywny sposób na podryw? Uśmiech drodzy panowie, uśmiech!

Kobiety uwielbiają mężczyzn pewnych siebie (lecz nie nazbyt aroganckich), z poczuciem humoru (ale nie bez końca dowcipkujących), zaradnych oraz potrafiących wysłuchać, a także konstruktywnie doradzić. Rzecz jasna wszystkie te cechy (a do kolekcji brakuje jeszcze zapewne wielu) ciężko jest pogodzić, lecz jeśli facet często się uśmiecha, to jest to połowa sukcesu! Dlaczego?

Otóż uśmiech (odróżnić od śmiania się z czegoś) zwyczajnie pokazuje, że delikwent jest pewny swoich poczynań, że jest zadowolony z życia, że jest szczęśliwy sam ze sobą, a co za tym idzie – zapewne uszczęśliwi swoją potencjalną wybrankę. Uśmiech oznacza, że mężczyzna ma poczucie humoru i jest inteligentny, bo inteligencja najczęściej idzie w parze z dostosowywaniem swych górnolotnych żartów do sytuacji. Nazywa się to również błyskotliwością, a błyskotliwy „ponurak” jednak spotykany jest dość rzadko. Uśmiech pokazuje, że facet jest w stanie rozśmieszyć kobietę, a wiadomo nie od dziś, że jeśli kobieta jest radosna to znaczy, że dobrze się czuje w ramionach swego partnera.

Męski uśmiech jest kluczem do bycia zauważonym przez kobiety, bo one nie lubią smutasów. Cenią dobrą zabawę, częste zaskakiwanie, komplementy oraz dbanie o ich komfort psychiczny, a bez wyrazu zadowolenia ze strony panów o ów komfort jest niezwykle ciężko. Jeśli do tego wszystkiego taki jegomość potrafi być romantyczny, wie kiedy wysłuchać i nie doradzać po swojemu, to można być pewnym, że sukces jest murowany. Uśmiech oznacza, że mężczyzna dobrze się czuje we własnej skórze, a damy uwielbiają dbających o siebie osobników. I to nie chodzi o śnieżnobiałe zęby czy zmysłowe usta. Uśmiech to coś co siedzi wewnątrz, co znaczy, że jestem zdrowy, jestem spełniony, jestem charyzmatyczny i niczego mi nie brakuje.

Kobiety lgną do takich facetów, więc jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej, to zacznij od uśmiechu, bo to zazwyczaj oznacza, że nie masz złych zamiarów, a dla pań to bardzo istotna kwestia, by czuć się bezpiecznie.

Jeśli jeszcze nie wszedłeś w konwersację z wybranką, to pokaż jej, że dobrze się bawisz, że lubisz ludzi – to przykuwa uwagę. Jeżeli już doszedłeś do etapu „dialog” zacznij od wyszukanego dowcipu, a na poważne tematy na pewno przyjdzie pora. Śmiej się, a jeśli na dodatek potrafisz tańczyć, to na pewno wyróżniasz się z tłumu innych delikwentów, którzy z reguły tego robić nie potrafią!

Metod do zainteresowanie sobą kobiet jest na pewno tysiące, podobnie jak do utrzymanie związku, partnerskich relacji i koleżeńskich koneksji, jednak kluczem do osiągnięcia sukcesu w wielu przypadkach jest właśnie prosty UŚMIECH, który na starcie maratonu wysuwa pierwszą nogę wykroczną do biegu. Nie rezygnuj z niego, a zobaczysz również go na twarzach pań… Przecież nie od dziś wiadomo, że kobieta wygląda najpiękniej właśnie wtedy, gdy szczerze się uśmiecha.

Paweł Chudy

Komentarze (17)

dulcynea

8 lat temu

Uśmiech (szczery) na mnie działa .
Uważam , że uśmiechem można wiele zdziałać.
Nie wiem czy na ùsmiech można poderwać, ale niewątpliwie ułatwia życie.

pati25

10 lat temu

Uśmiech potrafi zdziałać wiele.Nie tylko u mężczyzn ale i kobiet.Musi być to uśmiech szczery a nie taki „na pokaz”

filodendron

10 lat temu

Facet ,który umie tañczyc wydaje mi się mocno podejrzany ,bo to świadczy o tym ,że już jest ‚wylatany ” i kobiety dla niego to chleb powszedni. Ja właśnie wolę tych nieuśmiechnietych i nietańczących – to są przeważnie romantycy – a uczucie ich jest bardzo głębokie, a nie powierzchowne. Mówię to na podstawie własnego doświadczenia.

wiktoria73

12 lat temu

Okazuje się, że nie tylko podróż za jeden uśmiech, ale i podryw za uśmiech. Ale popieram to, powinniśmy w ogóle uśmiechać się coraz więcej i częściej, bo to zwyczajnie tworzy miły nastrój i poprawia samopoczucie.

karoligrz

12 lat temu

heh przypomniały mi się teraz sytuacje ze śmiechem…samej nikiedy mi trudno powstrzymać się od niego:) ławo mnie rozśmieszyć, mam jakieś śmieszne skojarzenia:) i to nie zawsze w odpowiednim momencie:P:

ulaa

12 lat temu

Tak jak pisały wcześniej Panie, usmiech jest bardzo miłe widziany na buzi kobiety, męższczyzny, a szczególnie u dziecka. Uwielbiam uśmiech – naturalny- spontaniczny, wymuszony jest łatwy do odczytania. Myślę, że uśmiech ma niejedno imię i należy go odpowiednio porcjować tak, aby był zachowany -umiar-.( jak we wszystkim ani za dużo, ani za mało)

izabelle

12 lat temu

Jak to się mówi: Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka… coś w tym jest. Dlatego staram się uśmiechać jak najczęściej i nie dziwi mnie jak czasem uśmiechnie się ktoś do mnie w tramwaju czy mijając mnie na ulicy. To chyba normalne i pożądane aby umilać sobie to czasem szare życie takim najzwyklejszym uśmiechem.

Emilly27k

12 lat temu

Moim zdaniem należy się uśmiechać, ale nie przesadnie. Uśmiech jest ważny, ale należy śmiać się z umiarem i dostosowaniem do danej sytuacji.

linet

12 lat temu

Masz rację Topik, ze taki nieustający uśmiech jest denerwujący i wygląda głupkowato.Trochę jak porażona mimika, która zatrzymała się na jednym i tym samym wyrazie twarzy.
Usmiech wtedy robi dobre wrażenie, gdy jest spontaniczny, niewymuszony, naturalny, a nie taki na stałe przyklejony do twarzy, bo wtedy wygląda jak maska, która przeszkadza.
Kiedyś obsługiwał mnie w banku młody człowiek z jednakowym , nieruchomym usmiechem ,który obserwowałam prawie w napięciu, czekając że może zmieni natężenie lub w końcu zniknie. Nie zniknął do końca rozmowy.I niestety, nie miałam wrażenia, że facet jest zadowolony z życia, pewny siebie, że ma poczucie humoru, że lubi siebie i ludzi. Wydawał się raczej zmęczony tym udawanym uśmiechem. I mnie też nim zmęczył.

topik4433

12 lat temu

Uśmiech jest czymś magicznym, ale umiarkowanie jest też zalecane. Mam koleżankę, u której uśmiech nie schodzi z twarzy, bez względu na sytuację. Do pewnego momentu mi to nie przeszkadzało, ale teraz jest to już denerwujące.

summer

12 lat temu

Racja basikmac:), ludzie się wtedy rozglądają wokół siebie, bo myślą, że nie do nich adresowany jest uśmiech, takim nieufnym jesteśmy narodem i nienawykłym do przyjmowania i rozdawania zwykłych, szczerych uśmiechów 🙂

basikmac

12 lat temu

Uśmiech! Uwielbiam, gdy ludzie są uśmiechnięci – zwłaszcza dzieci. Lubię się uśmiechać, a nawet serdecznie śmiać! W mieście, z którego pochodzę – ludzie do siebie na ulicy się uśmiechali, nawet nie znając przechodnia. Było to bardzo miłe. Pamiętam, że kiedy się przeprowadziłam i zaczęłam uśmiechać do przechodniów na ulicy, to niektórzy dziwnie się na mnie patrzyli, jakby ze mną coś było nie teges….

Annagata

12 lat temu

Summer,zgodzę się z Tobą.Generalnie mało się uśmiechamy,a uśmiech naprawdę potrafi czynić cuda.Ale tak jak napisała esme,jest jeszcze druga strona medalu.Szczery i życzliwy czy podstępny,próbujący zdobyć coś dla siebie.Trudno to rozgryźć…

anonim

12 lat temu

Uśmiech, jasne:

„Mężczyźni, którzy chcą zrobić dobre wrażenie na dopiero co poznanej kobiecie, nie powinni od razu się uśmiechać od ucha do ucha – ostrzegają kanadyjscy badacze na łamach pisma „Emotion” Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prof. Jessica Tracy, psycholog University of British Columbia, twierdzi, że zbyt szczery uśmiech już od pierwszego wejrzenia sprawia, że mężczyzna wydaje się być dla kobiety mniej atrakcyjny. Roześmiana twarz nie jest zatem dobrym sposobem na podryw, choć jest ona pozytywnie oceniana w codziennych kontaktach. Jeśli chodzi o atrakcyjność to znacznie lepsze wrażenie robią mężczyźni, którzy są dumni, zamyśleni lub nawet zawstydzeni. Kanadyjscy badacze uzyskali takie odpowiedzi, gdy pokazywali ponad 1 tys. uczestnikom badania setki fotografii z różnymi wyrazami twarzy ludzi obojga płci. Kobiety z reguły za bardziej atrakcyjnych uznawały mężczyzn, którzy wyglądali na „niegrzecznych chłopców”, takich jak James Dean czy Wampir Edward Cullen z kultowej sagi „Zmierzch”. Najgorzej oceniani byli ci najbardziej uśmiechnięci. Zupełnie inaczej postrzegane są kobiety. Z tych samych badań wynika, że dla mężczyzn najbardziej atrakcyjne są te, które są uśmiechnięte. Korzystne wrażenie robią również kobiety, które w wyrazie twarzy, jak i w zachowaniu wydają się być lekko zawstydzone. „

summer

12 lat temu

Miły uśmiech mile widziany, nie tylko u mężczyzn, panie też powinny się uśmiechać:)
Ale przypomnijmy sobie wczorajszy artykuł o kłusowniczkach. Uśmiecha się taki miły pan, żeby być dobrze postrzeganym, albo i po to, żeby poflirtować niewinnie. Tymczasem pojawia się pani, która odbiera to, jako sygnał zachęty i dawajże ze strzałą amora na tego gościa, bo on wyraźnie tylko na to czeka wg. niej. Ciąg dalszy bywa różny! Wtedy pani bywa uznana za kłusowniczkę a cherubinek jest niewinny;). Poniosła mnie fantazja?;)

Zostaw komentarz