Kultura Styl życia

Urodziny – Carol Wyer

Urodziny – Carol Wyer

Urodziny stanowią pierwszy tom przygód komisarz Natalie Ward. Carol Wyer stworzyła niezwykle przemyślaną intrygę kryminalną, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. W grę wchodzi wiele scenariuszy. Który z nich okaże się prawdziwy?

Tragiczne przyjęcie urodzinowe

Dwa lata temu odbyło się przyjęcie urodzinowe, podczas którego jedna z zaproszonych dziewczynek zaginęła i nie wróciła do domu. Ava Sawyer miała na chwilę oddalić się w kierunku toalety. Mimo iż opiekunowie, którzy czuwali nad przebiegiem przyjęcia, mieli być informowani przez dzieci, gdy te chciały gdzieś pójść.

Nagłe zaginięcie jednej z dziewczynek

Przyjęcie to obfitowało w wiele zwrotów akcji. Elsa, właścicielka centrum ogrodniczego, ledwo dawała sobie radę z dziećmi. Na przyjęciu nie było żadnego rodzica, ponadto miała do pomocy tylko dwóch pracowników, choć przy takiej liczbie gości potrzeba było ich znacznie więcej. Niestety, jej wspólnik romansował z jedną pracownicą i tego dnia obydwoje byli poza zasięgiem. Elsa w pewnym momencie gorzej się poczuła i odeszła, by zażyć tabletkę przeciwbólową. Po powrocie spostrzegła brak jednej z dziewczynek.

Znalezienie zwłok Avy po latach

Dwa lata później w okolicach centrum ogrodniczego prowadzona jest inwestycja. Gdy budowlańcy przekopują tamtejsze tereny napotykają na ciało Avy. Do poprowadzenia śledztwa zostaje wyznaczona komisarz Natalie Ward. Policjantka ma za sobą podobną sprawę kryminalną, którą dość mocno odchorowała. Jest niezwykle wrażliwa na krzywdę dzieci, ponieważ sama wychowuje dwójkę nastolatków przy pomocy męża. Jednocześnie Natalie jest główną żywicielką rodziny, ponieważ jej mąż po zwolnieniu z pracy, dorabia jako freelancer.

Śmierć kolejnej uczestniczki przyjęcia urodzinowego

Podczas śledztwa związanego ze śmiercią Avy, ginie jej koleżanka, Audrey Briggs. Ona również uczestniczyła w owym przyjęciu urodzinowy.  Natalie prowadząc śledztwo, odkrywa szereg nieścisłości. Okazuje się, że alibi matki Avy ma liczne luki. Ojciec dziewczynki również mija  się z prawdą. Także Elsa, współwłaścicielka centrum ogrodniczego ma sporo do ukrycia.

Czy uda się ocalić trzecią dziewczynkę, która niespodziewanie znika?

Gdy Natalie Ward coraz bardziej skłania się ku hipotezie, że za zabójstwem Avy i Audrey stoi ta sama osoba, prawdopodobnie z najbliższego otoczenia, ginie kolejna dziewczynka z przyjęcia urodzinowego.  Czy Natalie uda się ją odnaleźć, zanim ta zostanie zabita podobnie jak jej koleżanki? Jedno jest pewne, komisarz Ward ma silną motywację, by nie dopuścić do kolejnej zbrodni. Dobro dzieci jest bowiem dla niej najważniejsze.

Trzymająca w napięciu powieść kryminalna

Urodziny to świetnie skonstruowany kryminał, który intryguje i prowadzi nas przez różne tropy. Carol Wyer bardzo umiejętnie nakreśliła potencjalne motywy bohaterów swojej książki. Czy jednak któryś z nich okaże się wystarczający? A może za morderstwem stoi ktoś, kogo nikt nie podejrzewa o złe zamiary? Urodziny to świetna książka, po której mamy ochotę zapoznać się z kolejnymi częściami serii o komisarz Natalie Ward.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz