Zdrowie

Uniwersalne fotele zabiegowe. Wybieramy fotel zabiegowy o szerokim zastosowaniu

fotel zabiegowy

Innow.pl

Zabiegi mogą być związane z diagnozowaniem oraz leczeniem pacjentów, jak i profilaktyką schorzeń. Do ich wykonania potrzebne są odpowiednie meble, sprzęty i akcesoria. Dzisiaj skupiamy się na uniwersalnych fotelach zabiegowych. Co trzeba wiedzieć na ich temat? Jakie powinny być? Ile kosztują?

Czym jest fotel zabiegowy, gdzie się go stosuje?

Fotel zabiegowy to mebel, który można znaleźć w prawie każdej placówce medycznej. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu pacjentowi, jak i opiekującemu się nim personelowi, podczas przeprowadzanych zabiegów. Na rynku znaleźć można klasyczne, uniwersalne modele dwu- lub trzyczęściowe, jak i bardziej rozbudowane, które gwarantują większą wygodę. Można stosować je do:

  • pobierania krwi,
  • iniekcji,
  • badań okulistyczno-laryngologicznych,
  • dializ,
  • chemioterapii,
  • zabiegów medycznych jednego dnia,
  • transportu.

Fotele zabiegowe dostępne na www.innow.pl doskonale sprawdzą się także w salonach kosmetycznych do przeprowadzania mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów. Można je zaaranżować i wykorzystać także w: SPA, uzdrowiskach, studiach tatuażu oraz gabinetach masażu. We wszystkich przypadkach mogą być stosowane do przeprowadzania zabiegów zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Jak wybrać fotel zabiegowy, by był jak najbardziej uniwersalny?

Wybierając uniwersalny fotel zabiegowy, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Powinien umożliwiać usadowienie pacjenta w pozycji leżącej, półleżącej oraz siedzącej. Dobrze, gdy fotel składa się z kilku indywidualnie ustawianych segmentów. Dodatkowo ważnym aspektem jest stabilność. Uniwersalny fotel zabiegowy powinien być wykonany z wysokiej jakości, trwałych materiałów, dzięki którym będzie przez lata nie tylko praktyczny, ale i estetyczny. Mebel powinien mieć możliwie największy udźwig, tak aby był dostosowany również dla pacjentów z nadmierną masą ciała. Zaleca się, aby pokryty był materiałem odpornym na działanie cieczy, promieniowania oraz środków chemicznych przeznaczonych do czyszczenia i dezynfekowania go. Specjaliści zalecają wybór modelu pozbawionego szwów – stanowi najbardziej higieniczne rozwiązanie. Uniwersalny fotel zabiegowy powinien posiadać kółka z indywidualną blokadą, by móc łatwo przemieszczać się z pacjentem, jak i stabilnie mebel ustawić w miejscu docelowym. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest regulacja wysokości fotela. Gwarancją dodatkowej wygody dla pacjenta są podłokietniki, najlepiej, aby można było zmieniać ich ułożenie.

Uniwersalne fotele zabiegowe można dostosowywać do potrzeb dzięki dodatkowym elementom wyposażenia. Zalicza się do nich m.in.: uchwyty na papierowe podkłady, kuwety, półki, strzemiona ginekologiczne, podparcia głowy, uchwyty na kroplówkę.

Czy uniwersalny fotel zabiegowy jest drogi?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy uniwersalny fotel zabiegowy jest drogi. Najprostsze, standardowe, bardzo uniwersalne modele mogą kosztować około 2.000 zł. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. Im więcej dodatkowych funkcjonalności, udogodnień tym cena mebla wyższa. Za niezwykle profesjonalne modele zapłacić należy około 4.500 zł. Zazwyczaj najdroższe są fotele zabiegowe stosowane w gabinetach ginekologicznych – ich koszt może sięgać nawet 10.000 zł.

Warto zaznaczyć, że koszt mebla może różnić się nie tylko w zależności od jego funkcjonalności, ale materiałów, z których został wykonany, producenta bądź miejsca zakupu. Warto jednak podkreślić, że na uniwersalnym fotelu zabiegowym nie należy oszczędzać. Jedynie wysokiej klasy mebel zagwarantuje komfort pacjentom oraz personelowi medycznemu.

Dodaj komentarz