Psychologia

Ukrywanie orientacji przed rodzicami

Ukrywanie orientacji przed rodzicami

Nie każdy miał szczęście przyjść na świat w rodzinie, która akceptuje osoby homoseksualne. Niestety, w Polsce nie brakuje ludzi, którzy postrzegają gejów i lesbijki w sposób niezwykle stereotypowy. Doszukują się w nich wynaturzenia, zaburzeń psychicznych, chociaż Światowa Organizacja Zdrowia już dawno uznała homoseksualizm za normalną orientację seksualną, która nie wymaga leczenia. Jak wygląda ukrywanie orientacji przed rodzicami?

Ukrywanie orientacji przed rodzicami – przyczyny

Większość homoseksualistów ukrywa swoją orientację przed rodzicami, ponieważ boi się ich reakcji. Bardzo często te osoby mają prawo przypuszczać, że mama czy tato nie należą do osób tolerancyjnych. Często bowiem wypowiadają się negatywnie na temat homoseksualizmu. Naśmiewają się z gejów i lesbijek, nazywają ich zboczeńcami. Taki człowiek zakłada, że rodzice  go potępią za orientację seksualną, mogą nawet wyrzucić z domu czy zerwać kontakt.

Geje muszą liczyć się z większym potępieniem niż lesbijki

Co ciekawe, choć w życiu społecznym kobiety często padają ofiarą dyskryminacji – nierówne płace na tych samych stanowiskach, niechęć do zatrudniania kobiet ze względu na ryzyko zajścia w ciążę, to lesbijki mają w Polsce lepiej niż geje. Nawet zatwardziałych prawicowców widok dwóch całujących się kobiet nie drażni, a świadomość, że sąsiedzi spod 4 są gejami, często staje się źródłem agresji.  Rodzicom łatwiej przychodzi pogodzić się z homoseksualizmem córki niż syna. Dwie kobiety razem nikogo nie brzydzą, nie przerażają i nie rodzą podejrzeń, że molestują dzieci. Rodzice często też zakładają, że ich córka lesbijka może mieć dziecko, korzystając z banku nasienia.

Nieustanne napięcie prowadzące do braku zadowolenia z życia

Osoba, która ukrywa swoją orientację przed rodzicami boryka się z nieustannym lękiem. Panicznie boi się, że rodzice ją zdemaskują, odkryją o niej prawdę.  W związku z tym tacy ludzie uważają na to, z kim piszą, przebywając w rodzinnym domu. Starają się też unikać tematu związków, powołując się na wymagającą pracę zawodową.  Niestety, nieustanne napięcie sprawia, że nocami pojawiają się koszmary związane z coming outem. Homoseksualista jest coraz mniej zadowolony ze swojego życia.

Chęć sprostania wymaganiom rodziców

Niektórzy geje po kilku dniach spędzonych w domu zastanawiają się, czy nie lepiej dla spokoju rodziców byłoby założyć rodzinę z kobietą i mieć z nią dzieci. Wtedy oni przestaną wiercić dziurę w brzuchu, prawda zostanie dobrze ukryta. Oni będą ze swojego dziecka zadowoleni i go nie odtrącą. Jest to jednak bardzo złe rozwiązanie. Krzywdzi się bowiem siebie i kobietę, z którą się ożeni.

Strach przed utratą bliskich

Homoseksualiści ukrywają swoją orientację przed rodzicami, bo boją się utraty rodziny. Dla wielu z nich jest to realne zagrożenie, bo niektórzy ojcowie potrafią wyrzec się dziecka, dlatego że jest gejem.  Co ciekawe, konserwatywnym matkom dużo łatwiej przychodzi pogodzenie się z orientacją syna czy córki. Wychodzą one z założenia, że to i tak ich dziecko. Widać to po wystąpieniu matki Roberta Biedronia, której towarzyszyły inne matki osób homoseksualnych. Ojców nie było tam za bardzo widać.

Dodaj komentarz