Fitness Joga

Ubiór jogina

ubior-jogina

Jak ubrać się, gdy wybieramy się na jogę? Wiele zależy oczywiście od tego w jakich warunkach przyjdzie nam ćwiczyć. Podstawowa jest zasada: musisz czuć się swobodnie – zarówno jeśli chodzi o swobodę ruchów, jak i samopoczucie. Ubranie nie może Ci przeszkadzać, bo wtedy za bardzo skupiasz na nim swoją uwagę

Jogę najlepiej ćwiczyć boso, gdyż zapewnia to najlepsza przyczepność do podłoża. Buty czy skarpety przeszkadzają w wielu ćwiczeniach, uniemożliwiając nam utrzymanie równowagi.

Joga nie wymaga profesjonalnego, drogiego ubrania. Wystarczy elastyczny, wygodny strój wykonany z naturalnych materiałów. Dobrze byłoby, gdyby koszulka przylegała do ciała – pozwoli to obserwującemu Cię instruktorowi na skorygowanie Twojej postawy. Dla własnej wygody i bezpieczeństwa nie zapomnij zdjąć przed zajęciami biżuterii i zegarka.

Z racji tego, iż w ćwiczeniach jogi istotną rzeczą jest precyzyjne ustawienie się w pozycji, dobrze mieć na sobie takie spodnie, które bądź odsłonią kolana i stopy bądź będą do nich przylegać. Dzięki temu patrząc w lustro będziemy mogli samodzielnie skontrolować ustawienie ciała. Kiedy jest ciepło skorzystaj z krótkich spodenek i koszulki z krótkim rękawem, a zimą ubieraj odzież z dłuższymi rękawami i nogawkami, przylegającą do ciała.

Aby swobodnie uczestniczyć w końcowej sesji relaksacyjnej dobrze jest zabrać ze sobą bluzę i ciepłe skarpety. Kiedy leżysz rozgrzana po intensywnych ćwiczeniach, odczuwanie chłodu może uniemożliwić Ci rozluźnienie się. W tym momencie najlepiej wykorzystać koce do jogi. Mimo, iż większość instruktorów sugeruje, by przykryć tylko stopy, nie krępuj się rozwinąć koc i przykryć nim całe ciało. W relaksacji najważniejszy jest Twój komfort, nierozpraszanie umysłu przez czynniki zewnętrzne.

Anna J

Komentarze (3)

dulcynea

6 lat temu

Tak strój przy ćwiczeniach jest ogromnie ważny.
Masz rację Drobinko odpowiedni strój jest ogromnie ważny , zaraz po chęci do ćwiczeń :-X

drobina

9 lat temu

Kiedyś ćwiczyłam „w byle czym”. Wprawdzie do jogi brakuje mi cierpliwości, ale do innych ćwiczeń dobrze dobrany strój też jest bardzo wskazany.Teraz bardzo dbam o odpowiedni i wygodny strój i muszę przyznać, że czuję się przy tym komfortowo – aż chce się ćwiczyć.

pati25

9 lat temu

Tak jak podczas każdych innych ćwiczeń tak i podczas jogi ważny jest ubiór.Powinnyśmy zwrócić na to szczególną uwagę.Powinien on być wygodny.Abyśmy czuli się swobodnie

Zostaw komentarz