Miłość i związki

Tych kilka czynników świadczy o tym, że stworzycie udany związek

Tych kilka czynników świadczy o tym, że stworzycie udany związek

Zastanawiasz się, co sprawia, że niektórzy są ze sobą do końca życia i naprawdę cieszą się swoją obecnością? Ich miłość nigdy nie wygasa, tworzą szczęśliwą, kochającą się rodzinę. Tych kilka czynników świadczy o tym, że stworzycie udany związek.

Podobny rozkład dnia

Obydwoje pracujecie na jedną, poranną zmianę od poniedziałku do piątku. Popołudnia możecie spędzać razem, podobnie jak większość weekendów. Wykazano, iż pary, które rozmijają się ze względu na odmienny rozkład dnia, często się rozstają. Jedna ze stron z reguły czuje się samotna, bo czasu na wspólne wypady i wieczorne przytulanie jest naprawdę mało.

Macie podobne podejście do podróży

Jeśli obydwoje kochacie dalekie podróże, dogadacie się. Podobnie jak kobieta, która lubi czasem wyjechać z partnerem za miasto, ale obydwoje niekoniecznie chcą polecieć samolotem do Egiptu, aby zwiedzać tam piramidy i smażyć się na plaży. Związek globtrotera z kobietą nieznoszącą podróży z reguły jest z góry skazany na niepowodzenie.

Zbliżone poczucie humoru

Jeśli bawią cię jego żarty, a jego twoje, to jesteście świetnie dopasowani. Niektóre codzienne problemy warto obrócić w żart. Wówczas życie od razu staje się prostsze, barwniejsze i ciekawsze. A wspólnie spędzony czas stanowi czystą przyjemność.

Różowy obraz ukochanego

Jeśli myślisz o swoim facecie jak o ideale, najlepszym, co cię spotkało, widzisz w nim całą listę zalet, to znaczy, że szczerze go kochasz i podstawy waszego związku są silne. Relacje oparte na rozsądku rzadko mają rację bytu. On także powinien widzieć w tobie swój ideał, bo to napędza nas każdego dnia do dbania o związek. Naprawdę to jest bardzo istotne, abyśmy wiedzieli, że druga osoba jest dla nas całym światem i trzeba o nią dbać jak o swój najcenniejszy skarb.

Podobne zdanie nt. higieny i porządku

Jeśli wychodzisz z założenia, że należy się codziennie myć, dbać o higienę jamy ustnej, stosować antyperspiranty i prać ubrania po każdym użyciu, to nie dogadasz się z „brudasem”.  Jeśli obydwoje staracie się utrzymać porządek, ale nie jesteście przy tym zbyt rygorystyczni, to wasz związek będzie wolny od szkodliwych kłótni.

Mówicie do siebie tym samym językiem

Np. obydwoje staracie się dokładnie opisać drugiej osobie swój problem lub sytuację. Jesteście naprawdę dobrze w próbach odzwierciedlenia tego, o co wam chodzi, to na pewno się dogadacie. Facet, który jest komunikatywny, umie ci ciekawie opowiedzieć o swoich częściach samochodowych, korzystając z porównań i obrazowych określeń.

Akceptujesz jego wady

Ważne jest to, aby zaakceptować jego wady, nie próbować go zmieniać na siłę i nie wypominać mu tych rzeczy. Np. kochasz go i akceptujesz, że nosi spodnie, które nie do końca ci pasują. W końcu on je nosi, a nie ty i w niczym ci to nie przeszkadza;)

Dodaj komentarz