Miłość i związki

Tych 6 rzeczy powinnaś robić, jeśli trafisz na swój skarb

jak traktować faceta

Kobiety często mają szereg wewnętrznych blokad. Czekają na właściwego mężczyznę, a gdy ten się pojawia, często popełniają jakiś błąd i zaprzepaszczają swoje szanse. Na szczęście można tego uniknąć. Tych 6 rzeczy powinnaś robić, jeśli trafisz na swój skarb.

Nauczyć się prosić o pomoc, gdy jej potrzebujesz

Kobiety to takie współczesne Zosie-Samosie. Niektóre z nas zostały wychowane w przeświadczeniu, że należy być samodzielną. Dlatego każda z nas stara się być samowystarczalna i wstydzi się poprosić o pomoc, nawet jak jej potrzebuje. Nie chodzi o to, by wysługiwać się mężczyzną i zawracać mu głowę każdą pierdołą. Samodzielność jest ważna, ale  można czasem poprosić o pomoc i nie jest to oznaką słabości. To normalne, że nie na wszystkim się znasz. Czasem masz jakąś sprawę, w której mężczyzna może okazać się nieocenionym wsparciem. Nie bój się go poprosić o pomoc. Najwyżej odmówi. Wiele z nas boi się, że w jego oczach wyjdziemy na ostatnią ciamajdę, przyznając się, że mamy z czymś problem, którego nie ogarniamy. Szukamy porad w internecie, kombinujemy jak koń pod górkę, a  bardzo często wystarczy poprosić.

Nauczyć się doceniać jego wsparcie

Doceń to, że poświęcił ci swój czas i w czymś ci pomógł. To nie jest jego obowiązek, tylko dobra wola. Warto innym ludziom, którzy nam pomagają, okazywać wdzięczność, bo zwyczajnie na to zasługują. Koleżance jednak dużo łatwiej przychodzi nam podziękować niż facetowi.  Musisz się tego nauczyć.

Pokonać strach przed okazywaniem mu czułości

Kobiety potrafią godzinami przytulać się do swojej przyjaciółki czy głaskać kota, który przysiadł im na kolanach. Dużo trudniej przychodzi im jednak okazywanie czułości mężczyźnie. Wolimy, gdy on wychodzi z inicjatywą, bo wiemy, że tego chce. Brakuje nam często odwagi, bo wiemy, że wielu mężczyzn nie lubi bycia dotykanym i traktuje to jako przejaw infantylizmu. Kobiety czują się w tym wszystkim zagubione. Jednak z drugiej strony, jeśli uważasz, że trafiłaś na swój skarb, to warto mu to okazać za pomocą drobnych gestów, by wiedział, że nie jest ci obojętny jako mężczyzna.

Nauczyć się mówić komplementy

Tak, to kolejny kamień milowy w relacjach damsko-męskich. Gdy mężczyzna nie mówi nam miłych słów, to żalimy się na niego przyjaciółce. Ale gdy my tego nie robimy, to uważamy to za normalne. W końcu mężczyzn się nie komplementuje, a z pewnością nie robią tego panie. Pora zmienić nastawienie, albowiem zarówno kobiety, jak i faceci potrzebują czasem usłyszeć coś miłego. Bądźmy sprawiedliwe.

Nauczyć się uwalniać emocje podczas seksu

Wiele kobiet je blokuje, aby facet nie pomyślał sobie czegoś złego. Tymczasem mężczyźni często narzekają na to, że jesteśmy chłodne i zdystansowane. Oni chcieliby wiedzieć, czy nam się podobało. Większość z nich nie ma nic przeciwko kobiecej spontaniczności w sypialni.

Nauczyć się okazywać pożądanie

Nie chcesz, aby on myślał, że jesteś łatwa i chodzi ci tylko o jedno, dlatego nie okazujesz mu swojego zainteresowania. Warto jednak pamiętać, że on też chce czuć się pożądany. Wtedy wie, że jesteś nim zainteresowana. Nie musisz robić nic wbrew sobie.  Ale można mu zawsze powiedzieć komplement, np. bardzo kręcisz mnie w czerwonych koszulkach, świetnie komponują się z twoim kolorem włosów.  Zawsze możesz też się do niego przytulić i go pocałować.

Dodaj komentarz