Kultura Styl życia

Twoja wina – Samantha Young

Twoja wina – Samantha Young

Twoja wina to powieść obyczajowa, która pokazuje, jak łatwo miłość i namiętność mogą przekształcić się w chęć zemsty. Samantha Young zyskała ogromną popularność jako autorka romansów. Czytelniczki na całym świecie uwielbiają ją za lekkie pióro. Twoja wina to najbardziej dojrzała książka w dorobku pisarki, która ukazała się na polskim rynku. Porusza bowiem niezwykle trudne tematy, jednak robi to umiejętnie.

Namiętne uczucie i pochopne decyzje

Twoja wina to książka, która została podzielona przez Samanthę Young na dwie części. W pierwszej z nich poznajemy Jane i Jamie w czasach, gdzie dzieliła ich prawdziwa namiętność. Tych dwoje nie potrafiło bez siebie żyć. Każdą chwilę chcieli spędzać razem. Chemia była tak silna, że łączył ich również niezwykle udany seks. Jane i Jamie mieli wspólne zainteresowania, w trudnych chwilach stanowili dla siebie oparcie. Planowali wspólne życie. Wszystko, co robili razem, działo się w zawrotnym tempie. Ale czy tak nie wygląda prawdziwa miłość w pierwszej fazie zakochania? Świat wówczas ma intensywne barwy, a wszystko wydaje się takie proste. Jane i Jamie niektóre decyzje podejmowali nieco za szybko. Wspólne mieszkanie to coś, nad czym warto się dłużej zastanowić, ponieważ tego typu wybory wymagają od nas dojrzałości.

Aby zrozumieć pośpiech głównych bohaterów, trzeba przyjrzeć się ich sytuacji

Życie głównych bohaterów nie było łatwe. Prawdopodobnie to właśnie trudna sytuacja rodzinna skłoniła ich do takiego przyspieszenia tempa. Obydwoje chcieli uciec od tego, co było dla nich trudne i bolesne. Mieli siebie nawzajem, a to naprawdę wiele znaczyło. Szczególnie nieciekawą sytuację w domu miał główny bohater.

Miłość od nienawiści dzieli tylko jeden krok

Druga część książki Twoja wina skupia się na czasach współczesnych. Jane i Jamie jako dorośli ludzie wciąż pałają chęcią zemsty. Chcieliby ukarać dawnych wrogów. Niestety, do tego grona zaliczają też siebie nawzajem. Co doprowadziło do tak drastycznej zmiany? Dlaczego z pięknie zapowiadającej się miłości tych dwoje przeszło do nienawiści? Jakie błędy popełnili? Czy pozwolą, aby nienawiść ich zjadła od środka, a może jakoś zapanują nad tym destrukcyjnym uczuciem?

Bogaty portret psychologiczny głównych bohaterów

Powieść Twoja wina jest inna od poprzednich książek Samanthy Young. Tutaj losy głównych bohaterów układają się niezwykle dramatycznie. Jednak trzeba przyznać, że w takich rodzinach, z jakich pochodzą główni bohaterowie, często dochodzi do poważnych wypaczeń na etapie kształtowania się osobowości. Jest to jak najbardziej uzasadnione pod kątem psychologicznym. Osoby, które mają trudne relacje z najbliższymi, dość szybko pragną założyć własną rodzinę z ukochaną osobą i zyskać to, czego nigdy nie dostali. Ich seks jest bardzo namiętny, a uczucie żarliwe.  Twoja wina to bardzo ciekawa powieść dla osób, które cenią sobie także walory psychologiczne w konstrukcji głównych bohaterów.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz