Kultura Styl życia

Twoja wina – Danuta Awolusi

twoja wina danuta awolusi

Twoja wina to ciekawy romans, który skłania czytelniczkę do refleksji. Danuta Awolusi pokazuje mroczną stronę relacji damsko-męskich, która pojawia się wówczas, gdy dokonujemy niewłaściwych wyborów. To książka, którą powinna przeczytać każda kobieta.

Kobieta z niską samooceną

Marcelina jest młodą kobietą, która podobnie jak matka pracuje w szkole, a poza tym dorabia sobie w klubie fitness. Ma też wpływowego ojca i morze kompleksów. Od lat Marcelina boryka się z niskim poczuciem własnej wartości. Zupełnie nie dostrzega swoich zalet i nie docenia własnej urody. W rezultacie nie potrafi uwierzyć, jak ktoś tak idealny jak Adam mógł zwrócić na nią uwagę. Tymczasem to właśnie jej naiwność oraz brak wiary w siebie uczyniły z niej wybrankę doskonałą.

Podstępny manipulant

Adam odciął się od swojej rodziny. Na pozór jest idealnym kandydatem na partnera – przystojny, szarmancki, inteligentny i zabawny. Nikt nie wie jednak, jaki jest prywatnie, gdy nikt go nie widzi. Marcelina myśli, że spotkało ją wielkie szczęście. Tymczasem Adam jest podstępnym manipulantem, oszustem i socjopatą. Jego największą pasją jest poniżanie ludzi i ich upokarzanie. Marcelina staje się jego ofiarą.  Brakuje jej jednak wewnętrznego przekonania o swojej racji, które pomogłoby jej wyrwać się z matni.

Toksyczny związek

Twoja wina to powieść o toksycznej relacji damsko-męskiej, złudnym poczuciu miłości, zaślepieniu i podatności na manipulację. W powieści Danuty Awolusi znalazło się też miejsce na szczęście i długo wyczekiwane macierzyństwo. Autorka w powieści Twoja wina porusza też wiele aktualnych tematów takich jak gwałty, prostytucja, molestowanie seksualne w pracy, narkotyki.  Książkę Danuty Awolusi czyta się z zaciekawieniem. Język, jakim posługuje się pisarka, jest prosty i przystępny. Twoja wina to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Podstępny manipulant może bowiem pojawić się nieoczekiwanie w życiu każdej z nas.

Komentarze (3)

alibabka

5 miesięcy temu

Ja nie wiem, co niektórzy rodzice robią z poczuciem wartości swoich córek, że te potem biorą sobie byle kogo na partnera i się z tego cieszą.

Goplana

5 miesięcy temu

Niestety, wiele kobiet ma tak niską samoocenę, że wybiera sobie na partnera tego, kto się pojawi jako pierwszy w ich życiu. Takie panie mają bardzo poddańczy charakter.

Zostaw komentarz