Kultura Styl życia

Twój mózg bez tajemnic – Marc Dingman

Twój mózg bez tajemnic

Mózg to najbardziej fascynujący organ w naszym ciele. To, jak działa układ nerwowy, od lat fascynuje naukowców. Ci przeprowadzili liczne badania, dzięki którym Marc Dingman mógł w swojej książce pt. Twój mózg bez tajemnic objaśnić wiele istotnych kwestii. Dlaczego warto sięgnąć po ten tytuł?

Czy wiesz, że mózg to organ, który odpowiada za wiele kwestii? To jemu zawdzięczamy emocje, uczucia, sen i procesy myślowe. Uczestniczy on w procesach, w wyniku których odczuwamy strach i radość. Zakochujemy się i tracimy zainteresowanie drugą osobą. Czerpiemy przyjemność z robienia pewnych rzeczy, a inne zadania wywołują w nas odruch ucieczki.  Mózg pracuje nawet podczas naszego snu, często po przebudzeniu pamiętamy jakąś fascynującą, zabawną lub przerażającą historię. To efekt przetwarzania przez nas mózg rozmaitych emocji i doświadczeń.

Marc Dingman w swojej książce Twój mózg bez tajemnic zabiera czytelnika w fascynującą podróż. Podczas niej odkryjemy też wszystko to, co dzieje się w naszym ciele, gdy ten fascynujący organ nie działa prawidłowo. Poznamy podłoże bezsenności, depresji, ADHD, choroby Alzheimera i Parkinsona oraz licznych uzależnień, w które możemy popaść.  Książka zawiera przykłady z życia wzięte, które zostały objaśnione w przystępny sposób.

Twój mózg bez tajemnic jest niczym świetna powieść detektywistyczna. Najpierw poznajemy ciekawą historię, a potem jej wyjaśnienie, do którego naukowcom udało się dojść z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz