Kultura Styl życia

Trzy razy M – Justyna Chrobak

Trzy razy M

Trzy razy M to powieść o Małgorzacie, która po rozstaniu z partnerem musi na nowo poukładać swoje życie. Nie jest to zadanie proste. Justyna Chrobak dość dobrze oddaje rzeczywistość, ponieważ jej bohaterka nie znajduje od razu pracy marzeń, lecz ma problem z zatrudnieniem.

Rozpoczęcie życia od nowa

Justyna po burzliwym rozstaniu z ukochanym mężczyzną opuszcza Wrocław i udaje się do swojej starszej siostry. Kobieta pragnie jak najszybciej znaleźć pracę i zacząć swoje życie od nowa, startując z czystą kartą.  Nie jest to jednak takie proste. Justynie nie udaje się tak łatwo znaleźć zatrudnienia, dość długo nikt nie zaprasza jej na  żadną rozmowę kwalifikacyjną.  Zimowe dni zdają się nie mieć końca i sprzyjają rozmyślaniom o byłym partnerze.

Rozmowa kwalifikacyjna i jej przebieg

Gdy pewnego dnia Małgorzata otrzymuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, postanawia zawalczyć o swoje. Stanowisko wydaje się całkiem sensowne, główna bohaterka miałaby być asystentką w firmie projektującej ogrody. Choć rozmowa przebiega pomyślnie, to jeden z właścicieli przedsiębiorstwa wydaje się nadzwyczaj nieuprzejmy. Małgorzata postanawia jednak nie patrzeć na takie drobiazgi, bowiem naprawdę potrzebuje pracy i przyjmuje zaproponowaną jej ofertę.

Praca źródłem ukojenia

Główna bohaterka z radością rzuca się w wir pracy, ponieważ ta pozwala jej zapomnieć o mężczyźnie, który ją zranił. O dziwo, jej kontakty z właścicielami firmy też przebiegają bez zarzutu. Niestety, do Małgorzaty powracają demony przeszłości i ponownie wywracają jej życie do góry nogami.

Trzy razy M

Czy po Tomaszu, który bardzo mocno zranił Małgorzatę, kobieta otworzy się na nowe uczucie? Jej szefowie są nadzwyczaj przystojni. Czy z Marcinem lub Mikołajem połączy ją coś więcej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Trzy razy M.

Justyna Chrobak stworzyła świetną powieść obyczajową, która nie jest odrealniona. Wiele autorek pisze książki nijak nieprzystające do rzeczywistości. Tutaj widzimy, że rozpoczęcie nowego etapu w życiu wcale nie jest proste. Trudno z dnia na dzień znaleźć zatrudnienie. Brak pracy pozbawia nas pewności siebie i poczucia własnej wartości. Warto sięgnąć po pełną autentyzmu powieść Trzy razy M.

Komentarze

Zostaw komentarz