Miłość i związki

Trudny związek z narcyzem

Trudny związek z narcyzem

Związek z narcyzem nie jest łatwy, choć początkowo może wydawać się niezwykle pociągający. Ten typ mężczyzn ma to do siebie, że przyciąga swoim urokiem osobistym, otwartością i zdolnościami krasomówczymi. Niestety, sporo traci przy bliższym poznaniu. Czy trudny związek z narcyzem jest zawsze skazany na porażkę?

Narcyz uwielbia być w centrum

Narcyz początkowo nas urzeka, ponieważ potrafi opowiadać fascynujące historie. Posiada też swój urok osobisty i bardzo dba o wygląd. Nic dziwnego, że kobiety do niego lgną. Przeciętny facet jest niezbyt rozmowny i zaniedbany. Narcyz wyróżnia się na tle reszty społeczeństwa. Dba o siebie bardziej niż inni mężczyźni, ponadto zawsze dba o to, aby przedstawić innym zabawną anegdotkę czy żart.  Uwielbia być w centrum uwagi i zrobi wszystko, by się tam znaleźć.

Narcyz zagłusza niską samoocenę i nienawidzi krytyki

W rzeczywistości narcyz przesadnie dba o swój wygląd, intelekt i sposób odbioru przez innych, ponieważ ma niską samoocenę. Próbuje zagłuszyć „prawdę o sobie”, dlatego reaguje silną agresję na najmniejsze nawet słowa krytyki. Nienawidzi, gdy ktokolwiek wytyka mu błędy lub nieścisłości. Jeśli ktoś się na to odważy, musi się liczyć z tym, że narcyz może zerwać kontakt z dnia na dzień.

Narcyz to egoista niepatrzący na potrzeby innych

Niestety, narcyz jest dość egoistycznie nastawiony do życia. Nie patrzy na to, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem krzywdzi innych ludzi. Brakuje mu empatii i zrozumienia drugiego człowieka. Dość mocno wyparł z siebie trudne emocje, ponieważ w dzieciństwie był krytykowany, smutny i niezauważany przez rodziców. Teraz stara się zagłuszyć tamten obraz, pozując na perfekcyjnego mężczyznę. Jednak całodniowa walka o idealny wizerunek sporo kosztuje, przez co brakuje mu już sił na to, aby dojrzeć problemy innych osób, w tym swojej partnerki.

Narcyz traktuje partnerkę jako dopełnienie swojego idealnego wizerunku

Partnerka narcyza nie ma łatwego życia. Ona również musi nieustannie dążyć do ideału. Ubierać się idealnie, perfekcyjnie się malować, robić karierę zawodową w zawrotnym tempie, być po najlepszej uczelni i mieć sporo do powiedzenia. Narcyz traktuje bowiem kobiety jako dopełnienie swojego idealnego wizerunku. Jeśli zrobisz coś nie tak, np. palniesz gafę, on będzie cię strofował niczym surowy ojciec. Uzna to za skazę na swoim wizerunku i może nawet porzucić cię z dnia na dzień. Nawet jeśli tego nie zrobi, to swoją krytyką zniszczy twoją samoocenę.

Narcyz lubi dyktować warunki swojej partnerce

Narcyz wie, co najlepiej wpływa na jego wizerunek. W związku z tym będzie ci narzucał swoje zdanie. Może od ciebie żądać zmiany fryzury na modniejszą, zakupu innych ubrań, poszerzenia wiedzy w jakimś zakresie, uczestnictwa w akcjach dobroczynnych. On zaplanuje ci całe życie, pozbawiając cię tym samym niezależności i sprawczości.

Związek z narcyzem rzadko bywa udany, choć jawi się jako czarujący mężczyzna. Pod pięknym przykryciem skrywa jednak ogromne traumy i lęki. Wystarczy, że się do nich zbliżysz, a zostaniesz zaatakowana i porzucona.

Dodaj komentarz