Fitness Jak ćwiczyć?

Trening oporowy – na czym polega?

trening oporowy

Aktywność fizyczna jest nam potrzebna. Dzięki ćwiczeniom, możemy popracować nad wyglądem sylwetki, kondycją oraz zdrowiem. Sport stał się bardzo modny. Dla wielu osób jest sposobem na życie, dla innych szansą na osiągniecie wymarzonego wyglądu lub powrotu do formy oraz zdrowia. Jednym z popularnych rodzajów ćwiczeń jest trening oporowy – na czym polega?

Trening dla każdego

Trening oporowy to inaczej trening siłowy, który skierowany jest do osób, pragnących zwiększyć siłę i masę mięśni. Podczas ćwiczeń tego typu wykorzystuje się siłę. Obciążenie umożliwia wzrost masy mięśniowej. Tego typu trening nie jest przeznaczony tylko dla mężczyzn. Kobiety bez pobaw mogą wykonywać ćwiczenia siłowe. Nie stracą w ten sposób kobiecego wyglądu, wręcz mogą skuteczniej niż ćwiczeniami aerobowymi, wymodelować sylwetkę. Ćwiczenia ze sztangą mogą bardziej pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, więc warto je wykorzystać.

Trening oporowy – na czym polega?

Trening oporowy opiera się na ćwiczeniach z wykorzystaniem obciążeń i gimnastyki zdrowotnej. Ćwiczenia odbywają się z użyciem ciężarków czy sztangi. Sam trening polega na podniesieniu ciężaru, jego podtrzymaniu oraz utrzymaniu prawidłowej pozycji w trakcie wykonywania aktywności fizycznej. Martwy ciąg, przysiady ze sztangą czy pompki to tylko niektóre z propozycji ćwiczeń oporowych, dedykowanych kobietom. Przeprowadzimy taki trening na siłowni czy w warunkach domowych. Nawet osoby będące w okresie rehabilitacji mogą wykonywać takie ćwiczenia, zaczynając od małych obciążeń.

Trening dla kobiet

Kobietom zwykle zależy, by wymodelować brzuch, uda i pośladki. W tym celu sprawdzą się przysiady,martwy ciąg czy wykroki i pompki. Podciąganie na drążku także może przynieść nam niesamowite efekty. Ale będąc na siłowni, panie zwykle są kierowane na zajęcia aerobowe, mniej kontuzyjne i bardziej przystępne. Wbrew pozorom, trening oporowy jest odpowiedni także dla płci pięknej, a co najważniejsze, cechuje się o wiele większą skutecznością. Kobiety nie powinny bać się sztangi czy innych obciążeń. Angażując cały układ nerwowy, organizm lepiej pracuje, więc efekty ćwiczeń można dostrzec znacznie szybciej niż po aerobiku czy fitnessie. Trening siłowy pod okiem trenera na pewno będzie gwarancja sukcesu.

trening siłowyTrening oporowy to doskonała propozycja dla biegaczy, którzy w sezonie zimowym chcą utrzymać kondycję. Tego typu ćwiczenia to odpowiednie przygotowanie do ekstremalnych biegów, które w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Aktywność fizyczna daje możliwość poprawy wyglądu sylwetki, wymodelowania ciała i poprawy samopoczucia. Sport przysparza energii do działania i motywacji. Ćwiczenia oporowe nie są trudne, o ile dobierzemy je do swoich możliwości. Pamiętajmy, by podczas ich wykonywania zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Katarzyna Antos

Komentarze

pati25

6 lat temu

Takie ćwiczenia oporowe na pewno nie zaszkodzą,gdy będą wykonywane prawidłowo.Są dla każdego,lecz nie wszyscy lubią ćwiczenia siłowe.

Zostaw komentarz