Fitness Sfera mentalna

Trendy w fitnessie i diecie które będą królować w 2015 roku

trendy-w-fitnessie-i-diecie-ktore-beda-krolowac-w-2015-roku

Każdy rok przynosi nowe trendy w różnych dziedzinach życia, nie tylko w modzie ale również w popularnych ostatnio fitnessie i zdrowym odżywianiu. Eksperci z dziedziny aktywności fizycznej i dietetyki przewidują nowe trendy na przyszły rok.

Trendy w fitnessie

Modnym treningiem w przyszłym roku ma być pole dance, czyli taniec na rurze. Ćwiczenia tego rodzaju zaczynają być bardzo popularne zarówno w Polsce jak i na świecie. Powstają specjalne zajęcia w klubach z fitnessem oraz otwierają się nowe szkoły w których taniec na rurze ma być motywem przewodnim. Jeszcze kila lat temu taniec ten kojarzony był z klubami ze striptizem oraz tancerkami które mają za zadanie uwieść mężczyzn podczas erotycznego tańca. Niedawno ponownie odkryto sportowe oblicze ćwiczeń na rurze. Od kilku lat pole dance jest elementem treningu fitness i dyscypliną sportową, trwają nawet starania aby stał się on jedną z dyscyplin olimpijskich.

Dużą popularnością będą cieszyć się ćwiczenia z wykorzystaniem ciężarków, przyrządów i maszyn z obciążeniami. Rośnie świadomość wśród osób systematycznie wykonujących ćwiczenia fizyczne, ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę że aerobowe ćwiczenia nie wystarczą aby wyrzeźbić ciało. Ćwiczenia na siłowni przy użyciu maszyn znacznie lepiej poprawiają wydolność i siłę oraz doskonale kształtują mięśnie.

Trendy w zdrowym odżywianiu

Specjaliści z dziedziny żywienia i dietetyki prognozują, że 2015 rok będzie przełomowy pod względem bardziej racjonalnego gospodarowania żywnością. Przemyślane zakupy pozytywnie wpłyną nie tylko na środowisko naturalne ale również na nasz budżet domowy. W przyszłym roku idealny wygląd warzyw i owoców przestanie być dla nas istotny. Coraz częściej zaczniemy sięgać po warzywa z upraw ekologicznych lub okolicznych targów i bazarów. Z całą pewnością stanowią one zdrowszą alternatywę dla sztucznych i napchanych chemią produktów z supermarketu.

W 2015 roku na naszych stołach będą panować warzywa korzeniowe. Oprócz popularnych buraków, marchewki i selera bardziej znane mają się stać pasternak i topinambur. Warzywa korzeniowe są bardzo bogate w minerały i witaminy, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Zima to idealna pora, aby wprowadzić je do naszej diety, doskonale poprawiają odporność i wzmacniają organizm. Można je spożywać pieczone, w zupach, lub w zastępstwie ziemniaków jako purée.

Nowy rok to okres w którym decydujemy się na nowe postanowienia, dobrze żeby dotyczyły one zmiany diety i wprowadzenia większej aktywności fizycznej. Może macie jakieś zdanie na temat postanowień noworocznych, dajcie znać czy Wy również postanawiacie sobie coś wraz z nadejściem Nowego Roku.

E.K.

Dodaj komentarz