Moda

Trendy modowe, które są irracjonalne

dziwne trendy modowe

Moda rządzi się swoimi prawami. To, co jest trendy, nie zawsze charakteryzuje się wygodą. Niektóre rzeczy są bardzo niepraktyczne i zasadniczo nie wiadomo, kiedy można by je założyć. Przedstawiamy trendy modowe, które są irracjonalne.

Cienkie sukienki na zimę, grube na lato

Zapewne zauważyłaś, że w sieciówkach cieńsze sukienki kupisz zimą niż latem. Podczas gdy żar leje się z nieba, sklepy oferują sukienki z grubych, elastycznych tkanin. Ba, niektóre z rękawkiem. Chyba nadeszła pora, aby  sukienki letnie kupować w ramach zimowych kolekcji, a zimowe w ramach letnich. Patrz się na aspekt praktyczny. Nie chcesz chyba wyglądać modnie kosztem własnego komfortu? Nie ma nic gorszego od kiszenia się w sztucznej, grubej i nieprzewiewnej odzieży.

Wełniany top z gołym brzuchem

Nie wiadomo, kiedy to założyć. Top jest idealny na lato, ale wełna na zimę. Podczas upału zagotujesz się w tym na amen. Zimą zmarzniesz i przeziębisz się. Niestety, moda coraz częściej jest po prostu dziwna. Projektanci i sieciówki pragną się wyróżnić oryginalnością, co nie zawsze wypada korzystnie z punktu widzenia klienta.

Spodnie 7/8 na zimę

Po pierwsze, to dziwna długość. Kojarzy się ze spodniami, które skurczyły się w praniu lub zostały pożyczone od młodszej siostry.  Spodnie 7/8 są zupełnie niepraktyczne zimą, bo odkrywanie nóg przy przymrozkach to średni pomysł. Grozi odmrożeniem i trwałym zaczerwienieniem skóry w odkrytym obszarze, a także przeziębieniem.

Buty na krzywych, niestabilnych i fantazyjnych obcasach

To buty, które mają tak fantazyjny obcas, że można się w nich zabić nawet na płaskiej powierzchni. Nie mówiąc o poruszaniu się w nich po polskich, krzywych chodnikach. Jeśli nie jesteś Lady Gagą i nie masz sztabu ludzi, którzy wniosą cię na scenę, tudzież do biura, a potem zniosą, postaw na coś bardziej praktycznego i wygodniejszego.

Dodaj komentarz