Miłość i związki

To, że on jest chłodny, nie znaczy, że cię nie kocha

dlaczego on jest chłodny

Mężczyźni często są chłodni, czasem wręcz odnosisz wrażenie, że stają się nieprzyjemnie szorstcy, choć wcześniej tacy nie byli. Zastanawiasz się, skąd ta nagła zmiana. Czy nie zrobiłaś czegoś niewłaściwego. Pamiętaj, to, że on jest chłodny, nie znaczy, że cię nie kocha.

On się boi tego uczucia

Czasem mężczyzna staje się nagle chłodny, bo uświadamia sobie, że właśnie się zakochał i nie jest to jakieś przelotne zauroczenie, lecz miłość w pełnej krasie. Nigdy czegoś takiego nie czuł do żadnej kobiety, a że w jego domu zawsze brakowało okazywania pozytywnych uczuć, to nie wie, jak sobie z nim poradzić. Miłość jest dla niego czymś całkowicie nowym. To tak, jakby tobie ktoś wręczył Maca i kazał w nim zrobić prezentację dla dyrektora, choć zawsze używałaś tylko Windowsa. Musisz się najpierw trochę oswoić z nowym sprzętem. On też musi zrozumieć, że się w tobie zakochał i to nie jest nic złego, lecz pięknego i najwspanialszego na świecie.

Uważa, że chcesz go tylko wykorzystać

On może się bać, że chcesz go wykorzystać, np. zależy ci tylko na seksie bez zobowiązań, a jemu na czymś więcej. Ewentualnie, że traktujesz go jak zabawkę, czasoumilacza, a w międzyczasie rozglądasz się za lepszą partią na stały związek. Mężczyźni są bardzo wrażliwi na brak czułości ze strony kobiety. Nieraz woleliby, abyś na nich nawrzeszczała, pokazując swoje prawdziwe emocje, niż zachowała dystans i podeszła do problemu na chłodno.

Nie czuje, że go kochasz

On z różnych powodów może mieć wątpliwości, czy go kochasz. Np. rzadko do niego piszesz, a gdy to robisz, nie są to czułe, osobiste wiadomości. Poza tym nie proponujesz spotkań, nie chcesz go poznać ze swoimi znajomymi, więcej czasu spędzać z przyjaciółkami niż z nim. Nie przytulasz go, nie całujesz, a on przez to nie wie, czy w ogóle ci się podoba i czy ci na nim zależy.

Chce zmusić cię do zmiany postępowania

Swoim chłodem chce zmusić cię do zmiany postępowania. Liczy na to, że zobaczysz, iż się odsunął, w rezultacie zaczniesz o niego walczyć, zabiegać. Zrobisz jakiś krok naprzód, bo przez chwilę wyzbędziesz się strachu, który cię ogranicza.

Boi się, że wypadł źle podczas seksu

On może być chłodny, bo uważa, że wypadł fatalnie podczas seksu. Nie doprowadził cię do orgazmu, a ty jesteś o to na niego zła. To bardzo często są męskie imaginacje.  Ty nie krzyczałaś, bo tego  nie lubisz, a on to źle zinterpretował. W rzeczywistości było ci z nim bardzo miło.  Uważa, że byłaś na niego zła, bo nie chciałaś się przytulać po. A ty po prostu się na niego zdenerwowałaś, że po wszystkim wyszedł do łazienki.  Faceci często stają się szorstcy po takiej nocy, bo są wściekli, że źle wypadli.  Traktują to jako dyshonor.

Komentarze

elle@elle

4 lata temu

zgadzam sie z tym ze mezczyzni boja sie okazywac uczucia w obawie ze beda wykorzystywani lub nawet co gorsza manipulowani nie chca byc rowniez oceniani w łóżku-boja się zle wypasc w oczach partnerki!

Zostaw komentarz