Kultura Styl życia

To nie jest mój mąż – Olga Rudnicka

To nie jest mój mąż

Olga Rudnicka zyskała popularność jako autorka komedii kryminalnych. Jej książki nie tylko intrygują czytelnika, ale też przyprawiają o salwy śmiechu. Jeśli lubisz zagadki kryminalne, ale masz dosyć brutalnych opisów, to powieść To nie jest mój mąż z pewnością przypadnie ci do gustu.

Pierwsze kroki świeżo upieczonej pani detektyw

Matylda pracuje w dwóch firmach. Na co dzień jest bibliotekarką, a po godzinach spełnia swoje marzenie o pracy detektywistycznej.  Jest dopiero osobą stawiającą pierwsze kroki w zawodzie, więc nie może zrezygnować ze stałego źródła dochodu. Jej szefowa, Salomea, może sprawia wrażenie osoby pozbawionej serca, ale w rzeczywistości dobrze życzy Matyldzie. Ma w sobie bowiem ogromne pokłady feminizmu i marzy jej się więcej kobiet w zawodzie.

Dostarczenie dowodów niewierności komplikuje się

Matylda otrzymuje pierwsze samodzielne zlecenie. Ma dostarczyć swojej klientce, pani Dąbek, dowody niewierności jej męża. Kobiecie nie do końca podoba się ten pomysł, bowiem mężczyzna może okazać się lojalny wobec żony. W końcu jednak udaje się do klubu jazzowego, gdzie ma uwieść pana Dąbka. Od swojego kolegi z pracy otrzymuje zdjęcie mężczyzny i go namierza w klubie. Ten jednak reaguje dość agresywnie na próbę podrywu i wybiega z lokalu, powołując się na bycie wiernym mężem.

Firma, której pracownicy  znikają bez śladu

Nazajutrz, gdy Salomea pokazuje klientce nagranie, ta jest wściekła. Wybiega z gabinetu, wykrzykując słowa – to nie jest mój mąż. Równolegle w krzakach nieopodal rzeki zostaje znalezione ciało biznesmena. Pojawia się jednak pytanie, kto nim jest i dlaczego umarł? Okazuje się bowiem, że pan Dąbek nie jest jedynym pracownikiem swojej firmy, który przepadł jak kamień w wodę.

To nie jest mój mąż – powieść pełna pytań

Czy pan Dąbek żyje? Dlaczego jego żona tak bardzo pragnęła uzyskać dowody jego niewierności? Co dzieje się w firmie Dąbka? Kim jest nerwowy mężczyzna, którego nieudolnie podrywała Matylda? Co spowodowało śmierć biznesmena znalezionego w krzakach?

To nie jest mój mąż to ciekawie skonstruowana komedia kryminalna, która trzyma w napięciu do samego końca. Zagadki, które się pojawiają na jej kartach, zaskakują rozwiązaniem. Skomplikowana sieć powiązań między bohaterami czyni lekturę jeszcze bardziej fascynującą. Olga Rudnicka powieścią To nie jest mój mąż po raz kolejny udowodniła, że można stworzyć ciekawy kryminał bez serwowania czytelnikowi krwawych i brutalnych opisów.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz