Kultura Styl życia

The Crown – Robert Lacey

The Crown

Serial The Crown spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów. Ci pragnęli poznać sekrety angielskiej rodziny królewskiej i dlatego chętnie śledzili kolejne odcinki. Robert Lacey w swojej książce The Crown nie tylko przybliża życie Elżbiety II, ale też przygląda się produkcji serialu.

Niespodziewane wstąpienie na tron

Elizabeth Mountbatten miała zaledwie 25 lat i wcielała się w nową dla siebie rolę – żony oraz matki, gdy dotarła do niej tragiczna wieść o śmierci ojca. Dla młodej kobiety oznaczało to jedno. Teraz dojdzie jej jeszcze jedna rola – będzie musiała zostać królową Zjednoczonego Królestwa.  Na tron wstąpiła jako Elżbieta II.

Elżbieta II stanęła przed licznymi wyzwaniami

Wielka Brytania także zmagała się ze skutkami wojny. Podobnie jak inne kraje Europy w jej wyniku podupadła finansowo. Elżbieta II musiała stawić czoła nie tylko licznym wyzwaniom politycznym oraz ekonomicznym, ale też problemom osobistym. Monarchini nigdy nie brakowało siły i determinacji. To właśnie dzięki tym dwóm cechom oraz niezłomności charakteru, Wielka Brytania powróciła do czasów świetności oraz odzyskała prestiż.

Intrygująca narracja i sekrety brytyjskiej rodziny królewskiej

Robert Lacey w swojej książce The Crown prowadzi narrację w lekki i intrygujący sposób. W rezultacie tytuł ten trzyma w napięciu równie mocno jak popularny serial Netflixa. Robert Lacey często przybliża ciekawostki związane z historią brytyjskiej rodziny królewskiej.   Po książkę The Crown powinni sięgnąć wszyscy, których interesuje życie królowej Elżbiety II. Tutaj znajdziemy wiele informacji,  o których głośno się nie mówi.  Robert Lacey zapowiedział trylogię, dlatego możemy spodziewać się kolejnych fascynujących tomów jego autorstwa.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz