Zdrowie

Terapia Orthokine w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów

Terapia Orthokine w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów

Zwyrodnienie stawów zaczyna dokuczać coraz większej liczbie osób na świecie, stając się powoli chorobą cywilizacyjną. Dotyka ona najczęściej stawu łokciowego, kolanowego oraz biodrowego i kręgosłupa. Jest niezwykle uciążliwa, a przy tym bardzo bolesna, co powoduje niekiedy problemy ze swobodnym poruszaniem się. Istnieją jednak skuteczne metody jej zwalczania, a jedną z nich jest terapia orthokine, która wykorzystuje do tego celu komórki macierzyste pobrane z krwi pacjenta.

  1. Co to jest terapia orthokine?
  2. Jak działa terapia orthokine?
  3. Jakie korzyści przynosi terapia orthokine?

Co to jest terapia orthokine?

Leczenie chorób zwyrodnieniowych stawów za pomocą terapii orthokine polega na wykorzystaniu w działaniach biologicznych metod leczenia, które zostały wynalezione w Niemczech już dziesięć lat temu. Polega ona na pobraniu komórek krwi z ciała pacjenta, które następnie poddane specjalnym procesom wytwarzają białka ochronne.

Zwyrodnienie stawów można także leczyć za pomocą komórek macierzystych, których wykorzystanie opisujemy w artykule na stronie: https://www.sport-med.pl/leczenie/komorki-macierzyste-w-ortopedii

 

Wytworzone białka są następnie wstrzykiwane do stawów, w których pojawił się stan zapalny. Dzięki takiemu zabiegowi blokowane są interleukiny, które zapobiegają dalszemu rozwojowi schorzenia. Pozytywny wpływ na walkę ze zwyrodnieniem stawów potwierdzają liczne badania. 

 

Jak działa terapia orthokine?

Terapia orthokine trwa niecały miesiąc. W tym czasie pacjent poddawany jest zabiegom polegającym na wstrzykiwaniu w miejsce zapalenia krwi, która jest pobierana na pierwszej wizycie. Podczas niej do probówek ze specjalnie stworzoną powierzchnią wlewa się niewielką ilość krwi, która następnie jest inkubowana przez sześć godzin w temperaturze ciała. 

 

W tym czasie wytwarzają się białka ochronne oraz czynniki wzrostu, które niwelują stan zapalny stawu. W kolejnym etapie krew jest odwirowywana, a otrzymaną w ten sposób surowicę dzieli się na sześć równych części. Następnie pacjent pojawia się na zabiegu raz lub dwa razy w tygodniu, przez około miesiąc, a lekarz wstrzykuje mu w tym czasie białka w schorowany staw.

 

Jakie korzyści przynosi terapia orthokine?

Poddając się terapii orthokine pacjenci zyskują przede wszystkim zdrowie w schorowanych stawach. Wstrzykiwana w nie surowica skutecznie niweluje ból oraz pozwala zahamować rozwój zwyrodnienia. Terapia przynosi najlepsze efekty we wczesnych stadiach stanu zapalnego, dlatego zaleca się jak najszybsze się poddanie jej.

 

Jej atutem jest to, że jest ona w pełni bezpieczna, ponieważ wykorzystuje do leczenia naturalne składniki zawarte w ludzkim organizmie. Więcej na temat terapii orthokine oraz jej zaletach i efektach możesz przeczytać na stronie https://www.sport-med.pl/leczenie/terapia-orthokine

Komentarze (2)

Zostaw komentarz