Miłość i związki

Te zaskakująco proste rzeczy zachęcą ją do większej otwartości

Te zaskakująco proste rzeczy zachęcą ją do większej otwartości

Mężczyźni często narzekają, że ich partnerka jest za bardzo zdystansowana. W rzeczywistości kobietę można zachęcić do większej otwartości, tylko trzeba wiedzieć, jak do tego podejść. Te zaskakująco proste rzeczy zachęcą ją do większej otwartości.

Przytulanie

Kobiety bardzo lubią być przytulane, to daje im poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Dlatego gdy chcesz ją o coś zapytać, a nie wiesz, jak zareaguje, to ją wcześniej przytul, to zachęci ją do udzielenia szczerej odpowiedzi na pytanie, na które może się bać odpowiedzieć. Gdy idziecie gdzieś razem lub siedzicie, przytulaj ją jak najczęściej lub cały czas obejmuj. Kobiety czują się wówczas bezpieczne, akceptowane i kochane. Podświadomie czują, że mogą być z tobą w pełni szczere, bo nie spotka ich nic złego z twojej strony.

Komplementy

Kobieta potrzebuje czasem usłyszeć od ciebie coś miłego. Musisz jej regularnie prawić komplementy, wówczas będzie czuła, że ci się podoba i w pełni ją akceptujesz, a co za tym idzie będzie bardziej otwarta w relacji z tobą. Bo wie, że nie musi się bać krytycznych uwag z twojej strony.

Pozytywna odpowiedź na jej gesty

Utwierdź ją w przekonaniu, że lubisz, gdy się do ciebie odzywa, proponuje spotkania, mówi ci miłe rzeczy, przytula cię lub całuje. Jeśli ona do ciebie pisze, nawet z jakimś drobiazgiem, postaraj się od razu odpisać. Bądź przy tym miły i spróbuj pociągnąć rozmowę. Zawsze możesz w konsekwencji ją gdzieś zaprosić, gdy zobaczysz, że rozmowa się klei. Albo dodaj na koniec rozmowy: cieszę się, że się odezwałaś. Gdy się przytula, obejmij ją i pocałuj w głowę. Kobiety nie mają w naturze przejmowania inicjatywy, jak już się odważą coś zrobić, to z reguły to jest takie mało bezpośrednie. Kobiety lubią mieć dobry powód do napisania. Doceń to, gdy robi coś sama, bo inaczej ona będzie się dystansować i nigdy wcześniej nie wykaże inicjatywy. Pisze, więc jej odpisz, zapytaj o coś, zaproponuj spotkanie. Chce się spotkać, to się zgódź. Przytula się, też ją obejmij. Dając jej pozytywne emocje, interesując się jej życiem, gdy pisze, pokazujesz jej, że warto czasem wyjść z inicjatywą. Jednocześnie ona wie, że nie jesteś macho, który nienawidzi kobiet wykazujących inicjatywę, że się szybko nią nie znudzisz, jak będzie sama pisała.

Okazanie akceptacji

Życie bywa różne, czasem się czymś pobrudzimy w restauracji, czasem oblejemy, zatrujemy. To jest dla kobiet dosyć krępujące. Dlatego zawsze ją przytul, okaż troskę, a nie patrz jak na ofiarę losu.

Odzywanie się

Pisz do niej i dzwoń regularnie, to ją utwierdzi w przekonaniu, że może być w relacji z tobą bardziej otwarta i bezpośrednia. Zawsze możesz dodać na koniec rozmowy w żartach: też mogłabyś się czasem odezwać.

Proponowanie spotkań

Zabieraj ją na spotkania, a i ona zacznie proponować kolejne. Ktoś musi to zrobić pierwszy. Gdy zrobi to ona, to kolejny ruch po twojej stronie.

Wspólna zabawa

Kobiety stają się bardziej otwarte, gdy się dobrze bawią, np. na karaoke. Dlatego stwarzaj okazje do wspólnej zabawy i żartów.

Dodaj komentarz