Miłość i związki

Te pytania świadczą o kryzysie zaufania w związku

kryzys zaufania w związku

Bez zaufania nie ma mowy o szczęśliwym związku.  Niestety,  gdy jeden z partnerów nieustannie podejrzewa o coś drugiego, to wspólne życie zamienia się w gehennę.  Te pytania świadczą o kryzysie zaufania w związku.

Czy mogę przejrzeć twój telefon?

Gdy facet zadaje ci takie pytanie, to oznacza, że w ogóle ci nie ufa. Podejrzewa cię o zdradę i o to, że kręcisz z innymi facetami, umawiasz się z nimi na seks etc. Nie pozwól mu na takie zachowanie. To, że nie dasz mu swojego telefonu do sprawdzenia, nie świadczy o twoim nieczystym sumieniu. W ten sposób po prostu wyznaczasz granice, których nigdy nie należy przekraczać.  Niech wie, że albo ci zaufa, albo się rozstaniecie. Nie robisz bowiem nic złego.

Czy w tamtym tygodniu mnie nie okłamałaś?

Np. nie poszłaś na kolację ze swoim kolegą, nie rozmawiałaś przez telefon ze swoim eks. Podejrzenia mężczyzn co do kłamstwa mogą być naprawdę różne. Ważne, aby się nie tłumaczyć i nie wdawać wpędzić w poczucie winy. Jeśli on ci nie ufa, to za bardzo nie macie o czym rozmawiać.

Co robiłaś wczoraj w nocy?

To pytanie z kolei pokazuje, że on boi się twojej niewierności. Takie powracające pytania pokazują też, że on w waszym związku czuje się dość niepewnie i jest zazdrosny. Może powinnaś wzmocnić jego pewność siebie, mówiąc mu komplementy i okazując więcej czułości? Gdy poczuje się kochany i pożądany, powinien się uspokoić.

Widzisz nas razem za 2 lata?

To pytanie z kolei ma na celu sprawdzenie, czy traktujesz go poważnie. Czy chcesz zalegalizować związek i założyć z nim rodzinę, czy po prostu świetnie się bawisz jego kosztem. Być może swoim zachowaniem nie dajesz mu pewności co do szczerości i charakteru swoich uczuć.

Z którym z moich kolegów chętnie poszłabyś do łóżka?

To pytanie jest mocno nie na miejscu i świadczy o tym, że twój facet czuje się niedowartościowany jako kochanek. Może trzeba mu mówić więcej miłych słów podczas seksu i czasem go samej zainicjować, aby widział, jak wielką masz ochotę na niego?

Czy naprawdę ci się podobam?

On jest niepewny siebie i nie wierzy w siebie. Uważa, że jakieś cechy w jego wyglądzie osłabiają jego atrakcyjność. Nie potrafi uwierzyć, że naprawdę go pragniesz takim, jakim jest i nic byś w nim nie zmieniała. Warto mówić mu szczere i zasłużone komplementy, to może wiele pomóc.

Co byś we mnie zmieniła?

Po raz kolejny z faceta wychodzi brak wiary w siebie i przekonanie o własnej ułomności.  Zauważ, że wiele kobiet zachowuje się podobnie. Pytają non stop swoich facetów, czy zamieniliby ich na partnerkę z większym biustem, płaskim brzuchem etc.

Czy jesteś ze mną szczęśliwa?

To pytanie z kolei świadczy o tym, że facet czuje, że wasz związek znalazł się w jakimś kryzysie. On wątpi w to, że w ogóle odczuwasz przy nim szczęście i boi się, że wszystko zmierza ku rozstaniu. Warto szczerze porozmawiać o tym, co was boli.

Czy będę przez ciebie płakał?

W ten sposób facet chce wybadać grunt, czy w ogóle chcesz z nim być, czy przypadkiem nie planujesz rozstania. Płacz wiąże się z bólem i cierpieniem po zakończeniu związku, więc wiedz, że on jest niepewny przyszłości waszej znajomości.

Dodaj komentarz