Kultura Styl życia

Taka miłość się zdarza – Agnieszka Jeż

Taka miłość się zdarza

Powieść pt. Taka miłość się zdarza wchodzi w skład sagi Dom Pod Trzema Lipami. Agnieszka Jeż stworzyła historię, która porusza serca i wlewa w nie optymizm. To jedna z tych powieści, podczas czytania których robi się cieplej na sercu. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Klara, czyli młoda kobieta ciężko doświadczona przez los

Klara to młoda kobieta, która zdążyła już sporo przejść w swoim życiu. W przeszłości została porzucona przed ołtarzem, co bardzo ją podłamało. Na szczęście w trudnych chwilach mogła liczyć na wsparcie bliskich: przyjaciółki Anki, sąsiadki Jadzi, mamy oraz babci. Ich wsparcie pomogło jej wyjść na prostą.

Tajemnica skrywana przez Staszka

Książka rozpoczyna się dość niecodziennie. Klara krzyczy na Staszka, jest na niego wściekła, ponieważ w jego kieszeni, gdy szykowała rzeczy do prania, znalazła karteczkę od kobiety, która napisała, że bardzo za nim tęskni. Robi mężczyźnie awanturę i chce się go pozbyć z domu. Tymczasem okazuje się, że Staszek skrywał pewną tajemnicę. Karteczkę wsadziła mu młodsza siostra, która znajduje się pod opieką starszej, schorowanej ciotki. Ich ojciec jest alkoholikiem, który nie zważa na nic. Matka zmarła po długiej walce z chorobą nowotworową. To właśnie na jej leczenie Staszek zaciągnął liczne pożyczki. O Matyldzie nigdy nie wspominał, gdyż jest ona dzieckiem z zespołem Downa.

Czy Klara podoła nowej roli?

Ta informacja wstrząsa Klarą podwójnie. Kobieta jest dobrym człowiekiem, ale boi się obowiązku w postaci opieki nad dziewczynką, która nie jest w pełni sprawna intelektualnie. Ponadto Klara niedawno odkryła, że spodziewa się dziecka. Boi się, że jej maleństwo może być obciążone genetycznie.

Odnalezienie pradziadka

Staszek z radością przyjmuje wieść o ciąży Klary. To najlepszy znak dla ich związku. Klara ma mu jednak do oznajmienia jeszcze jedną rzecz. Odnalazła swojego pradziadka, który miał zginąć podczas II wojny światowej.

Jak potoczą się losy Klary i jej bliskich?

Dlaczego pradziadek nigdy nie szukał jej prababci? Czy dziecko Klary urodzi się zdrowe? Jak młoda kobieta przyjmie Matyldę? Czy Staszek sprosta stawianym mu oczekiwaniom i okaże się dobrym partnerem? Jakie niespodzianki zgotował dla Klary los? Czy jej życie po raz kolejny zmieni się o 180 stopni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej powieści Agnieszki Jeż pt. Taka miłość się zdarza.

Agnieszka Jeż po raz kolejny stworzyła bardzo realistyczną i pełną ciepła opowieść o pokoleniu trzech niezwykłych kobiet. Czyta się ją naprawdę lekko i przyjemnie. Powieść Taka miłość się zdarza zaraża optymizmem.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz